Среда, 28 Февруари 2018   
МАКЕДОНИЈА ВО 1889 ГОДИНА Е ПРИЗНАЕНА ОД ГРЧАКАТА АКАДЕМИЈА

ПОСЛАНИЕ ДО РОБЕРТ ПОПОСКИ:МАКЕДОНИЈА ВО 1889 ГОДИНА Е ПРИЗНАЕНА ОД ГРЧАКАТА АКАДЕМИЈА (ФАКСИМИЛИ)!

Македонија на Македонците, тука нема компромис,кој сака нека се менува, но Македонија останала и послем 12 века поробување, ќе остане и понатаму г-дин Роберт Попоски.

Денес во 21 век да се дискутира да променуваме име, да доваѓаме во глупави состојби да докажуваме дека ќерката е постара од мајката, секако дека е крајно безобразие! Не за друго, да го воскресниш најголемиот предавник Срѓан Ќерим (кодош, последен директор на СИД - Служба за информирање и документирање на СФРЈ), да оној истиот кој цели 27 години се коцка со неговиот пријател Александрос Рондос (Шеф на грчката тајна служба), а преку неговиот љубовен партнер Бото Хомбах, доста беше од глупости.

  • Во 2008 година на претседателот на Р.Македонија (ФИКУС) му беа предадени две книги ,моја сопственост добиени по наследен пат.
  • Книгите воопшто не се случајни, туку се од курциално значење за Македoнскиот народ, идентитет и територија. Нив не ги пишувал никој друг, туку во далечната 1899 година се печатени во Атина од Грчката Академија на Науки, во два Тома под наслов : „ ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ ЕЛИНИЗАМ“- ТОМ I, со наслов „ИСТОРИЈА НА ГОЛЕМИОТ АЛЕКСАНДАР“, и вториот Том под наслов „МАКЕДОНСИОТ НАРОД И ТЕРИТОРИЈА“

Почитуваната господа ,Роберт Поповски и останати, кога веќе сакате на мала врата да поминете нешто што ниту на голема врата не може да се помине, тогаш бадијала барате петпарашки „новинарчина“ да Ви поминат некоја стратегија која не оди така лесно.

Попоски и останати, овие две книги вредат Идентитет, Нација, Територија .Слугите на Иванов во неговиот кабинет се обидоа да ги продадат без наше знаење на грчките служби, секако безуспешно ,веднаш дознав и си ги барав со допис назад. Вредни се токму од причина што во Македонија останати се само две, останатите Грците ги уништиле, зошто токму нивната Академија во книгите признава дека постои Македонска територија, Македонски народ, но исто така признава дека Алесандар Макеоднски ги покорил Атинјаните и му ја скинал главата на Демостен, за што го нарекуваат во книгата како најголемо зло кое му се случило на Еленскиот Народ .

Во прилог мала галерија од фотографии од двете книги, останато ќе Ви објавувам секојдневно со превод, не за друго, онака да си седите со Политико, Крамарска и останати да бистрите „гоелеми“политички патриоти.

С.Денесовски - Лично

poslanie1

poslanie2

poslanie3

 

 

На прво место

News image

Ванковска: Доколку седите дома и бојкотирате, Стево ќе го забетонира новиот инженеринг

Ванковска: Доколку седите дома и бојкотирате, Стево ќе го забетонира новиот инженеринг

Историја

News image

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од 22 август 1919 г.

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од...

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (17)

  ВОСТОЛИЧУВАЊЕ НА МИТРОПОЛИТОТ Г. КИРИЛ НА АМЕРИКАН...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (14)

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ЖИВЕЕЊЕТО И ОБЛЕКУВАЊЕТО НА ЕСМА – II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (75)

ИМЕТО И ДЕЛОТО НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ РАШИРЕНО ОД АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА ДО ИНДИ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.