Среда, 26 Септември 2018   
Македонското друштво “Илинден”- Латцен-Хановер:бојкотирајтего престојниот референдум

alt

Македонското друштво “Илинден”- Латцен-Хановер ги повикува Македонците во да го бојкотираат престојниот референдум во татковината

Македонското друштво “Илинден”- Латцен-Хановер ги повикува Македонците во Република Македонија и во светот да го бојкотираат престојниот референдум во татковината.

Македонското друштво “Илинден“ изразува загриженост пред престојниот референдум на 30 септември 2018 за Република Македонија и можната промена на името на државата и идентитетот на нацијата.

Македонско друштво “Илинден“- Латцен-Хановев не се согласува со спогодбата склучена на 17 јуни 2018 година во Нивици, Преспа, бидејки со неа Владата на Република Македонија се откажува од грижата за правата на припадниците на Македонскиот народ во соседните држави и во светот.

Македонците од Латцен-Хановер ја отфрлаат промената на името на државата Македонија и името на Македонскиот народ и го сметаат за геноцид врз Македонскиот народ и злосторство против човештвото.

http://vesnik-ilinden.com/makedonskoto-drushtvo-ilinden-lattsen-hanover-gi-povikuva-makedontsite-vo-da-go-bojkotiraat-prestojniot-referendum-vo-tatkovinata/

 

На прво место

News image

10 години на електронското списание „Македонска нација“

10 години на електронското списание „Македонска нација“

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (8)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (8)

Иселеници

News image

СЕЌАВАЊА

Навираат, но не носат светлина во денот Тие овенуваат, ис...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (27)

НОМИНАЦИЈА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР НА ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (13)

ПРАИСТОТИСКИОТ РАЗВОЈ НА ДРЕВНИТЕ МАКЕДОНЦИ И ЕОЛЦИ – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.