Среда, 04 Септември 2019   
СЕМАКЕДОНСКИ НАРОДЕН ПРОТЕСТ ВО Берн, Швајцарија

65925672 333507377540906 3052327884539559936 n

ГОЛЕМ СЕМАКЕДОНСКИ НАРОДЕН ПРОТЕСТ ВО Берн, Швајцарија
сабота, 7 - ми септември , 14,00ч

Место: Helvetiaplatz, Bern

ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПРОМЕНАТА НА ИМЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА, ДОГОВОРОТ ЗА РЕВИЗИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА СО БУГАРИЈА

Ги повикуваме Македонците во Швајцарија и ширум Европа да присуствуваат на Семакедонскиот народен протест во Берн.
На протестот да упатиме силни Македонски пораки и спротивставување на
-геноцидниот Преспански Договор како и
-насилната промена на Уставот на Република Македонија што се случи со закани, уцени и поткупување од страна на актуелната власт на Зоран Заев;
-Тиранската Платформа и
-Договорот за ревизија на Македонската историја со Бугарија.
-Погубните и штетни политики во сите сфери во државата од страна на актуелната власт во Скопје предводена од СДСМ и Зоран Заев.

Протестот ќе се одржи во сабота на 7-ми Септември, по повод Денот на Независноста на Република Македонија со почеток во 14.00 часот по локално време на плоштадот Helvetiaplatz.

НАШЕТО ЗНАМЕ Е ШЕСНАЕСЕТКРАКОТО ЗЛАТНОЖОЛТО СОНЦЕ НА ЦРВЕНА ПОДЛОГА.

Да живее Република Македонија !

Организатор:

Македонски Национален Совет -Швајцарија во координација со
Глобална координативна мрежа на Македонците во Светот и
Координативно тело на Македонците во Европа

Фотографија на Македонски национален совет- Швајцарија.
 
 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: Изборот е Заев или Македонија

Христијан Мицкоски: Изборот е Заев или Македони

Историја

News image

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

Иселеници

Култура и туризам

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ПРЕСПА: АМБАСАДОРОТ РИСТО НИКОВСКИ ОД РЕСЕН – ГЛАСНОГОВОРНИК ЗА МАКЕДОНИЈА (10)

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ПРЕСПА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (35)

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА АНТИЧКИОТ МИТОЛОШКИ СИСТЕМ НА БАЛКАНОТ – I ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.