Среда, 08 Јули 2015   
Грција банкротира и од каде сега СДСМ и Заев ќе се „гребат“ за пари?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Едно е сигурно: нема повеќе извор за пари за да се закопува Македонија и сегашнава Влада. Русија и Кина, па и било која друга земја не дава ни долар за такви работи. До сега новокомпонираната држава Грција, претставена како божем најстара цивилизација и “лулка на демократијата“, користеше фондови и кредити од кога е создадена во 1829 низ седумкратно банкротирање за да лешинарат и да ја истребат Македонија. Арно ама, сега во октомври истово кога ќе се случи и со фалената Америка, се поставува прашање... нели има Господ? Сакаа да не` истребат нас, а гроб си ископаа. 

Затоа, пак ќе се прашаме или да ги прашаме комуњарите, и што сега? Изворот секна и колку вреди вилата на Заев, а и сите вили дадени на СДСМ-овците? Дали Грците поради ситуацијата сега, ќе речат пуј, пуј, не важи? Дали се заробени милиони долари на Бранко и компанија во Грчките банки? Одговор ќе си давате сами меѓу себе и се надеваме на спектакуларно сценарио како да се изедете и уништите на радост на народот. 

П.С. Ќе заборавев нешто. Минатиот пат ги спомнав Зајко и Бимбо. Имам информации како Бимбо наводно буквално еднаш месечно доаѓа во Австралија, има некоја мака што го тера. Фамозниот ресторан Вила Парк ќе премине званично во рацете на Заев. Струмичани не кријат дека Зајко т.е. Зајкови (ова е модерен начин на криењето на газдата, кумот Дон Корлеоне Зајко) СЕ ГАЗДИ или ГАЗДА поточно кажано помеѓу нас, на повеќе хотели или ресторани како на пример Цареви кули, Ловен Дом, Тивериопол, Космополит... малку се или треба уште? Сите вработени по овие хотели, локали и други претпријатија под надзор на Бимбо, а се разбира и на Зајко, се жалат дека се ѕверски малтретирани и омаловажувани од изгубениве Мохиканци. 

Грција банкротира и едвај чекаме СДСМ да ја доживее истава судбина, а со тоа и Зајко да изчезне од политичката сцена, или во Идризово. Македонија да се израдува и да испрати порака како во песната: КОЈ ДУШМАН ЌЕ ВЛЕЗЕ, ЖИВ НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ МАКЕДОНИЈО, ТИ ГО СТАВАШ В ГРОБ...

 

 

На прво место

News image

Тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев ниту милиметар не се повлекувам

Од тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев, но и за останатите историски ликови, дека ти...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (60)

Манојил Мане Јаковлевски со својот патриотизам, со својата љубов кон Македонија, како и со своите ...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД СЛИКАТА НА ПМЦ „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО БЕРЛИН

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

НАРОД, ЛУЃЕ БЕЗ ИСТОРИЈА

Марија Емилија Кукубајска

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (27)

ЕКСПЕДИЦИЈАТА НА АРГОНАУТИТЕ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.