Среда, 15 Јули 2015   
Кризата во Грција докажа дека Груевски е генијалец

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Таков син мајка не раѓа следните 200 години. Зошто?

Дури сега се открија сите криминали и перење пари благодарение на Грците. Одбивајќи да плаќаат камати, под притисок и малку поголемо копање на информации, светот дојде до фрапантни информации со кои се менува вистината, гледиштата и поразителните лаги на овој одвратен владеачки свет.

Грција и покрај сите кратења во минатото должи 700 милијарди евра, но Луксембург има четири пати поголеми долгови, околу 2,8 билиони евра, па се` така преку Германија со 5,5 билиони, Франција и Англија со по 6 и нешто, секоја посебно, билиони се разбира и Америка како шампион со 18 билиони. Сите овие билиони се перат преку фамозната тројка ММФ, Европската Унија и МФЦ. Од каде тие пари и кој може да ги има? Овие имаат свои ментори, Директори и работат по некоја виша сила со наредби и однапред смислени планови. Не е тешко да погодиме дека Ротшилдови ги имаат тие пари и дека купуваат се` живо и диво, како на пример нафтени компании, рудници на злато, дијаманти, минерали па и држави. Ќе те навлечат во игра како ви требаат пари за економијата и после гледај си сеир. Парите не одат кај народот и Владите... туку види богати, тие контролираат и за неколку милиони мито на клучни поединци (пример Заев и СДСМ), изгледа се во ред и во големо совршенство.

За да маската биде поголема, досега Масоните беа тие банкари, па наеднаш станаа Јеузитите кои го превземаа овој банкарски систем. Газдите се знае кои се. Овие секти и уште 20 до 30 се богати, но и контролирани поради крвната поврзаност од најмоќната фамилија. Затоа, овие долгови не може да ги исплати ни Свети Петар, па аналогно на тоа земјата, бизнисите, луѓето и целата држава автоматски припаѓа на овие, финасиската мафија. Тогаш е лесно да делат земји, да ги распарчуваат, специјално Православни и буквално сите народи, религии и поединци преку ноќ да изчезнат... ако си им трн во око. Грција тоа го дозна преку Путин.

Во што е генијалноста на Груевски? Па тој ова го знае одамна, како јас и многу други. Но тој не им се дава. Знае како да ги трпи, да си рече, „ма кој ве онадува“, мене ме интересира мојот народ и мојата земја. Има земено кредит кој лесно се враќа, кој се користи за инфраструктурата и важни работи. Затоа им смета на овие мафијаши крвожедници кој ете за погоден го најдоа според нив, црпнатиот од Муртино. Груевски е Македонец кој отворено им кажа дека во Македонија вредностите се фамилија и љубовта кој земјата, а дрогата, геј заедниците, педофилијата и секојдневни мазохистички убиства се дел од Западот, вметнат да ја уништи Македонија.

Генијалноста на Груевски ќе биде поголема доколку некако и речеше на Нуланд... вие госпоѓо Фатима имате убаво име.

Се надеваме дека еве и со моја помош ќе ја добие пораката.

 

На прво место

News image

Наместо оставка, го именуваа директор, непресметлив и неспособен, спасете животи дајте си оставка

   ВМРО-ДПМНЕ : Унапредувањето на статусот на Стојанче Ангелов од в.д. во директор ...

Историја

News image

Македонската античка Hова Година е на 19 октомври

Античкиот македонски календар бил календар во употреба во Македонија во ПРВИОТ милениум п.н.е. и е т...

Иселеници

News image

ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ ВО ЉУБОЈНО И ДОЛНО ДУПЕНИ (19)

ДЕЛОТО „ИЛИНДЕН ВО ЉУБОЈНО И ПРЕСПА“

Култура и туризам

News image

ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА – ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА ЕТНИЧКА МАКЕДОНИЈА (14)

  Дo почетокот на 1947 година, партизанските сили покажале вистинска моќ во воените способно...

Фељтон

News image

КОПНЕНИ И ПОМОРСКИ СОЈУЗНИШТВА НА АНТИЧКАТА ТЕРИТОРИЈА МАКЕДОНИЈА (22)

Пердика внимателно ја разгледал својата ситуација и решил да оди кај Атињаните за по...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.