Среда, 23 Септември 2015   
Сорос јавно кажа како тој ја создаде Меркел и дека ќе ја уништи

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Русите се налутија и почнаа да пуштаат на Интернет т.е. на Јутјуб интересни историски докази.

За Бугарите има едно видео кое јасно и гласно од Руска страна (се разбира дека ова е со голема репутација) укажува дека Бугарите се Татари, како такви Турско племе и крвно врзани со Хазарите ( чии потомци се Сорос, Рокфелерови... се фаца до фаца "Американци"), кои ги пуштија во Европа да роварат, да се населат за наша несреќа во Македонија и Тракија и нели да им плаќаат данок на Хазарите. Тука е таа неуништива врска на Бугарите, мирно да спијат и да менуваат страни како чорапи и око да не им трепне. 

Сето ова е доказ како овие бугарите се вештачко создадени од Америка, Грците од Германија, Албанија од Австрија и Србија од Масоните. Им се вметна фалсификувани истории и хартијата се трпеше до појавата на Интернетот. Иако Интернетот е создаден и насочен за потребите на Америка, ЕУ и Западниот свет, сепак никој не им верува и цел свет е против нив и позитивно настроен кон Русија. 

Русија меѓувремено влезе во Сирија, џихадистите се предаваат... исто така и Кина влезе. Каде ќе одите сега вие натопени до крв Амери и Западни земји, а со нив и нашите Соросоиди?.  Сорос јавно кажа како тој ја создаде Меркел и дека ќе ја уништи.

Знаеме оти тој ги создаде Бранко, Заев и СДСМ, па прашање е како и кога Сорос ќе ги уништи и нив, затоа што 9 години губат дебело, па ете и во Април 2016 тенџерето ќе го добие капакот.

Што после тоа издајници домашни?

Кога ќе ве ликвидира Сорос еден по еден, да не сте се осудиле да тресете глупости дека Грујо и ВМРО ДПМНЕ го направиле тоа. Ете и оној измеќарот Американски, Нестор Огинар... дури донкихотски изјави како Америка и ЕУ не се криви, туку двете партии, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ. Море Нестор, за жалење си. Цел свет знае и гледа како Америка ги прави сите проблеми и на кој начин, па сега ќе не учиш поради парите и лажната титула од Америка што ти ги подариле. 

Едно е сигурно : Денес со Интернетот се може да се види и дознае, така да лагите се откриваат инстантно заедно со вистината. Народот и целиот свет многу брзо дознаа се, а особено дека Бугарите се дојдени на Балканот. Да не заборавиме дека Средец е Македонски град, а не нивни кои тие го нарекуваат Софија. Пренесете му го овој текст на Љубчо и нека се припрема свечено да направи харикири.

https://www.youtube.com/watch?v=aT56BuLV40U

 

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.