Среда, 08 Март 2017   
Што ти не трпи нашата мила земја Македонија

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Капак на се е изјавата на Села дека Македонија и Македонците не постоеле пред 100 години. Воедно како непостоечки народ баш кога не сме постоеле сме им направиле геноцид.

Овој Села е толку историски поткован и наобразуван, што се наметнува само една дилема. Дали дипломата ја добил во Тетово, Приштина  или Тирана? 

Дали Села од Ливада знае дека ете тие се тие што го менувале името ... Арнаути, Шќиптари, Албанци.

Македонија и Македонците никогаш не го смениле името, иако им било забрането да се изјаснат како такви.

Соросовите предци, кои беа влада во сенка од 11 век па наваму, ја создадоа Отоманската Империја, со цел да уништуваат православен свет. Она што беше цивилизација од голем вид и места како Константинопул, сето тоа се украде и се создаде башибозлук држава. 

Арнаутите беа доведени од Кавказ од Азија поточно од една област Албанија, која постои и до ден денес. Беа доведени со една цел, да прават зулуми.

Турците денес затоа им велат вие сте Арнаути, а овие се лутат. Па ке се лутат, затоа штом ја кажуваат вистината и имаат доказ дека тие ги донеле, со една цел на Македонија да и одземат едно од нејзините мориња - Јонското. 

Инаку кога сме кај Ливада, до 1905 немало ниту еден муслиман. Тука треба "историчарот" Села да даде одговор. Како докажан див и нецивилизиран народ, кога почнаа да се доселуваат, киднапираа луѓе и ги тераа како откуп да си ги продадат куќите. Сето тоа Македонија го издржала некако. НЕ ПОВЕЌЕ !!! 

Која им е математиката или кој ги излажал дека се недопорливи, треба едно да запомнат. Братската и православна Русија е главен светски играч заедно со Кина. Времето на Америка и владата во сенка со сите Хазари е откриена и ќе изчезне. Путин ја подржува Македонија и Села ова нека ти послужи за пример дека не само што нема да има Голема Албанија, туку никаква.Се е во рацете на Господ, па не заборави дека рајот Господ го создаде од Македонија.

АМИН!

 

 

На прво место

News image

СЕМАКЕДОНСКИ СОБИР ЗА ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА НА 23 АПРИЛ ВО СИДНЕЈ!

18 април 2017 година, Сиднеј, Нов Јужен Велс, Австралија - Во организација на Светскиот Македонски К...

Историја

News image

Последно писмо на гемиџијата Јордан Попјорданов - Орце испратено до неговата Кате- 1903 година

Кога ќе го читаш моето писмо мене веќе нема да ме има - јас ќе бидам труп или веќе фрлен во некоја д...

Иселеници

News image

Тодор Радевски

Тодор Радевски (? - 23.03.2016), познат како Тоде или Тодо...

Култура и туризам

News image

Село Лазоровци – Кичевско, репортажа на Влатко Билески

Селото Лазоровци лежи северо-источно од Кичево: од запад се допира со котлинското дно, а од исток со...

Фељтон

News image

За делото „40 поклоненија пред гробот на свети Кирил философ во Рим“ (23)

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, поглавар на Македонската правосла...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.