Среда, 17 Мај 2017   
Што им смета толку Македонија и Македонците?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Непријателот и домашните предавници кои сакаат да ја истребат Македонија не се од вчера, ниту пред десет или сто години. Истиот непријател е веќе илјадници години. 

Како прво, името Македонија е спомнато во Библијата 27 пати. Дали некаде се спомнува Американци, Германци, Французи, Енглези и останатите ? НЕ !!! Спомнат е и Александар Македонски и сето тоа е премногу за непријателот. 

Кој е непријателот ? ХАЗАРИТЕ !!! Нивната ѓаволска природа и верување ги тера да уништат се што е поврзано со Бога, православието, љубовта, правдата и вистината. Нивните секти како Масони, Илуминати, Католици па создавање на нова вера Муслимани и нова држава Америка преку НАТО, ЕУ и и банкарскиот систем на Ротшилдови е пекол и голгота преку кое ние Македонците се соочуваме од падот на Константинопул. 

Отоманите и муслиманската вера се создадени како орудие против Македонската цивилизација, православието кое Македонија го прифати преку Светиот Апостол Павле со крајна цел смртоносен удар врз Русија. Римјаните на времето иселија преку триста илјади Македонци од империјата на Александар за да не се крене Македонија повторно на нозе. Населени беа во денешни територии од Дунав до Русија. 

Како ги победивме и не потклекнавме од Турците пет векови ? Па тие имаа по 5 деца, ние по 10. Пробаа да не селат од секаде, но има нешто што не се свесни како ги надмудруваме кога тие безобразно сакат да не искоренат. 

Македонија има сила и начин како да победи. Ѓаволот и парите на Хазарите и нивните лукави трикови не се посилни од Господ. Од Нас зависи да собереме последни атомски сили да издржиме и да им пркосиме на Сорос предците. Ние сме биле цивилизација и Библиски народ кој не треба да се срамиме од минатото, напротив треба да се гордееме и да се вратиме на старата слава. Само со верба во Бога и слога меѓусебна. Времето дојде и немаме време за губење. Македонија вечна и единствена !!!

 

 

На прво место

News image

Донесов одлука да не го потпишам указот за прогласување на Законот за употреба на јазиците

Обраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов

Историја

News image

ПРОБЛЕМОТ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ТРУДОВИТЕ НА РАНАТА ГЕРМАНСКА МАКЕДОНИСТИКА

„Во македонската држава како службен јазик се заведуе народниот македонски јазик“ гласи едната речен...

Иселеници

News image

На незаборавните Нијагарски водопади (4)

Од Торонто се упативме за Хамилтон, градот што е сместен н...

Култура и туризам

News image

Мариово - „Мирна земја" (1)

Георги Траjчев Георгимаjков (Прилеп, 1869 – Софија, 1945) е просветител, фотограф и револуционер, де...

Фељтон

News image

Александар Македонски (15)

Иако Филип Втори Македонски остана навреден од атинската помош на Византиум, сепак и...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.