Среда, 05 Јули 2017   
Дали има место во историјата на било која земја за политичките проститутки?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Дали има место во историјата на било која земја за политичките проститутки? Да ми извинете сите на речникот ама политички проститутки се сите оние кои се вртат секому за пари и си ја продаваат земјата своја и иднината на своите деца и внуци.

Зошто Ченто, Рацин и илјадници како нив се запишани со златни букви во Македонската историја?

Секогаш беа со народот, јадеа од исти казани и последни добиваа оброк, со наредба ако остане нешто за нив. Затоа беа обожавани од сите генерации и после нивната смрт. Тие умреа за Македонија од истите оние што и денес ја нападнаа Македонија преку домашните изроди и предавници. Иста приказна и денес, никаква случајност.

Како може некој да се спореди со нив како на пример Колишевски, Мојсов, Глигоров и други изроди и кодоши жедни за власт кои седнуваа во скут кај душманите и го убиваа Македонскиот народ?

Некој не ја научил лекцијата за вистината. Таа вистина е ова. НЕ СЕ СИТЕ ВМРОВЦИ ПЕРФЕКТНИ И НЕ СЕ СИТЕ КОМУНИСТИ БЕД БОЈС. Секогаш мерилото било и ќе биде кој колку ја сака Македонија и колку маки, понижувања и тортури ќе издржат за Македонија?

Ете Исус што ти не издржа за да докаже дека е Божји син и тоа без подршка од Амбасадори, Елитата на Сорос, 8 милиони од Глобус и евро за Вицето? Ало Наум, Тимотеј, Пимен ... се разбравме ли сега?

Да заклучиме дека на лесна нога со мучки и мизерни трикови на рачун на Македонија никој не стигнал до врвот, туку во провалија. Заев може да земе пари колку му душа сака, ама тапијата изрод, кодош и Јуда не може никој да му одземе.

Политичка проститутка е лесно да станеш подржан од полтрони за некој грош,ама човек пред се па после се друго па се така до титула чесен и примерен Македонец е предизвик вечен и нема цена. Затоа ние веруваме во Македонија и Господ е секогаш со Нас. Поубаво од тоа нема и нека се мачат

Исусовски нашите души и гревот што сме само добри Македонци, но никогаш нема да помислиме  или бидеме политички проститутки. Реформатори, се разбравме ли сега или ви треба хармоникашот, сестрата и татарот да ги склопиме во вашиот мозаик платен од центрите? Од мене толку а од Бога никогаш доста.

 

 

На прво место

News image

ДЕМАРШ ДО АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР ЗА ГРУБО МЕШАЊЕ ВО ВНАТРЕШНИТЕ РАБОТИ НА МАКЕДОНИЈА!

- Светскиот Македонски Конгрес (СМК) најостро протестира до американскиот амбасадор Џес Бејли, зарад...

Историја

News image

ПРОГЛАС ОД ОКРУЖНИОТ ОДБОР НА НАРОДНООСЛОБОДИТЕЛНИОТ МЛАДИНСКИ СОЈУЗ ЗА ВОДЕНСКО

Народи како нашиот, бездомници, со векови потиснувани и поробувани, го грабнале оружјето во рацете и...

Иселеници

News image

Библиотеката во Мил Парк го одржа деветтиот по ред Саем на книгата наречен Booklovers festival

На овој фестивал свои дела претставија 39 автори меѓу кои ...

Култура и туризам

News image

Крали Марко и непослушната жена

Коа се скарал со жената  и си јавал на коњот отишол во Солун Крали Марко. Па му рекла мајка му:...

Фељтон

News image

Славе Катин и неговите дела посветени на црковното живеење (14)

Македонската православна црква-Охридска архиепископија е важен фактор кој игра зна...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.