Среда, 12 Јули 2017   
Заев воскресе, навистина воскресе преку Сараево

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Минатата година во Сараево беше прогласен за најдобар градоначалник во Европа, оваа година пак преку фамозното Сараево најдобар Премиер во Европа и сега сите очекуваме следната година да се доделува Нобелова награда во Сараево каде самите Босанци со љубов и пламен ќе му ја подарат. Конечно во 2019 во светиот заевистички град Сараево, Заев ќе биде прогласен за Господ или Алах и создавач на универзумот и целата Галаксија.

Не верувате во сето ова?

Па кое е објаснувањето и мерилото на овој свет, кога Заев наместо да скапува во затвор од пуст криминал уште од Глобус па до Вицевото евро, тој стана месија на Јенките, Амбасадорот Бејли, НАТО, Сорос и сите Масони се убија тотално за него да го стават Премиер. Заев воскрсна? Поголемо воскрснување - ЗДРАВЈЕ !!!

Па човекот си има и Владика.

Ете го владиката Наум, другар на Бране Октоподот ... во Водоча манастирот полн со калуѓерки од кои една на слика пред неколку дена се виде дека ни во Холивуд нема таква убавина .... да ти биде место каде Бејли дојде да се поклони, а по неколку дена и Рускиот Амбасадор да провери што се крие и прави позади завеси. Заев нема да воксресне? Ма иди бегај, со гаранција може уште 20 пати.

Заев има храброст да ја дели, нуди, продава и да ја изгази како пикавец нашата Македонија без око да му трепне и да се шета слободно без било каков куршум и по грешка барем да залута накај него. Во стил на најдобар историчар, дава доброседство, се откажува од македонската историја, ќе слави празници со други и пак ... Заев восресна, тотално воскресна.

На крај, Боки и топлите како него ќе почнат да присвојуваат деца најмалку по три и со гордост ќе објават дека името Гејска Македонија најмногу ќе одговара, затоа што е најблиску до Егејска Македонија, само Е буквата е разлика.

Голема помош на Заев е човекот со бемката и неговата склоност на опиуми и алкохол до зори. Овековечено со тапија - Заев восресе, навистина воскресе преку Сараево. Гордеј се Македонијо, со шутраци преку Јенките ти е обезбеден патот кон дното без враќање назад. Доколку не се освестиш и испукаш некој куршум правовремено и наменски - кон Сараево.

 

 

На прво место

News image

Освен претседателот г. Ѓорге Иванов никој на дело и отворено не му застана на патот на ова зло

Неброени се жртвите кои македонскиот народ ги положил во многувековната борба за слобода и независно...

Историја

News image

Поздрав до Член 7 од предложениот „договор“ со Грција

Диодор од Сицилија (Хеленски-ГРЧКИ историчар што живеел во првиот век п.н.е.)

Иселеници

News image

Атанас Близнаков – најголемиот донатор од македонското иселеништво (15)

Атанас Близнаков пројавил голема активност во една од зн...

Култура и туризам

News image

Светилишта во Струга: Црквата Света Петка

Култното место Света Петка е познато од дамнина. Тоа беше само обележано, но стружани редовно таму п...

Фељтон

News image

Александар Македонски (37)

Плашејќи се дека на начин што предходно го одбраа Перијците нема да успеат на земјиш...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.