Среда, 06 Септември 2017   
Сега сите погледи се свртени кон Ким и Северна Кореа, земја која ја признава Македонија под уставно име

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Повеќе не се издржува вака. Или Америка ќе изчезне засекогаш или сите да не нема од овој свет и благодет даден од Бога. Трето нема. 

До сега цела планета трпеше тирании од Јенките и дојдено е да се биде или не. Нема ден, месец или година да нема војна во која Америка е вклучена и наоѓа разни оправдувања во кои се става како заштитник на некого или " оштетена странка ". Се некого бомбардира, менува " режими и диктатори ", ветува мед и млеко и ... пустош после тоа, никаде трева не расне и вода не извира. 

Капак на се беше деновиве изјавата на еден Британски новинар, убаво испровоциран и си ја кажа вистината. Тој воедно потврди дека Русија имала преголеми природни богатсва и морала да им ги предаде на " цивилизираниот свет ", за да тие паметно сето тоа го " искористеле и експлоатирале " на големо ниво. 

Тој " цивилизован свет " да ти биде Елитата Американска на чело со Ротшилд и Масоните. Зато се наметнува мислата и стравот - ДО КОГА ВАКА ? 

Сега сите погледи се свртени кон Ким и Северна Кореа, земја која ја признава Македонија под уставно име, а Јужна Кореа со подршка кон Грците  не признава како ФИРОМ. 

Ким не им се плаши на Америте. Напротив. Со добри проектили ако фино ја тресне Америка, се разбира со помош на Кинезите и Русите кои се граничат меѓусебно, тогаш Елитата Хазарска ќе исчезне,  А МАКЕДОНИЈА ЌЕ ВОСКРСНЕ И ТОА ОБЕДИНЕТА, ЦЕЛА. Конечно на виделина ќе испадне кој бил со Бога, а кој со ѓаволот и која земја е Света Божја земја. Одговорот е МАКЕДОНИЈА. 

Затоа... УДРИ КИМ, ОСВЕТИ ГО КРИМ ДА СЕ СРУШИ АМЕРИКАНСКИ ДРИМ ВО ПЕПЕЛ И ДИМ. 

Само тоа е почеток и крај на неправдите наши од кои не кренавме глава и да воскрсне БИБЛИСКА МАКЕДОНИЈА. АМИН !!!

 

 

На прво место

News image

СТОП НА ПРЕДАВСТВАТА ВО МАКЕДОНИЈА!

МАКЕДОНСКА ЗАЕДНИЦА ВО КАНАДА СТОП НА ПРЕДАВСТВАТА ВО МАКЕДОНИЈА!

Историја

News image

Изминаа 113 години од крвавата зеленичка свадба

На 13 ноември 1904 година, во текот на свадбата која се оддржувале во леринското село Зеленич, грчки...

Иселеници

News image

39 години чествување за македонскиот јазик во НЈВ!

Македонскиот просветно училишен одбор за НЈВ,по 39-ти пат,...

Култура и туризам

News image

Како се изнесуваше македонското културно наследство за време на Првата светска војна – архиви, документи и др. од Прилеп

Етнографот на Втората бугарска армија Антон Поп Стоилов по влегувањето на Бугарија во Првата светс...

Фељтон

News image

Александар Македонски (6)

Авторот на историскиот роман за Александат Трети Македонски и Македонската Империја ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.