Среда, 13 Септември 2017   
Замислете, Заев да ти се срамел од затворите

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Замислете, Заев да ти се срамел од затворите. Ги нареди сите работи на место, стандардот го крена, Македонија ја обедини и сега уште затворите што не биле како А категорија со пет ѕвезди да ми ти биле проблем и причина Зајкото да не спиел. 

Ама тој не е крив. Да почнеме од ВМРО ДПМНЕ што го остави на совест и правда на некому, само не на право место и во име на народот и Бога. 

Да продолжиме со народот. Спие ли спие и бара пари само за живот и разни пороци. 

Да завршиме со СДСМ. Среќни ли се сега ? После ова од кого ќе зимаат брашно, дрва, кафе, наполитанки, 100 евра и лажна надеж за вработување ? Ќе секне бунарот, зато што комшиите ќе им го извадат сето тоа преку нос. 

Кога ќе собереме плус и минус, треба да расчистиме зошто овака евтино расфрламе се што од почеток на планетава создадоа нашите предци ? Да е да станеа богаташи и фактор на планетата изродите наши па да им простевме десет проценти.  Ако, да видиме и ќе бидеме сведоци како и каде ќе завршат. 

Затоа почитувани Македонци не се пуштам во борба и расправии по социјалните мрежи за одбрана на Македонија и МПЦ. После тоа сите ќе бидат Генерали, па затоа повелете и покажете се сите кои сте и колку вредите. Затоа што на овој начин, како благоказниви на таквите како Заев и воедно подржувачи на евроатланските структури и барање членство, ќе си дочекате Заев да ве смести во убави и модерни затвори. Нека ви е на здравје поготово кога еден куршум и по грешка не знаете да пукнете од немајкаде во воздух. ОДБЕРЕТЕ - ТОЈ ИЛИ ВИЕ ВО ЗАТВОРИ.Занданите на Заев се гаранција и духовна преродба од Бејли, доколку продолжите вака.

 

 

На прво место

News image

Претседателот на РМ д-р Ѓорге Иванов упати честитка по повод големиот христијански празник Водици

Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богој...

Историја

News image

ПРОБЛЕМОТ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ТРУДОВИТЕ НА РАНАТА ГЕРМАНСКА МАКЕДОНИСТИКА

„Во македонската држава како службен јазик се заведуе народниот македонски јазик“ гласи едната речен...

Иселеници

News image

На незаборавните Нијагарски водопади (4)

Од Торонто се упативме за Хамилтон, градот што е сместен н...

Култура и туризам

News image

Мариово - „Мирна земја" (1)

Георги Траjчев Георгимаjков (Прилеп, 1869 – Софија, 1945) е просветител, фотограф и револуционер, де...

Фељтон

News image

Александар Македонски (15)

Иако Филип Втори Македонски остана навреден од атинската помош на Византиум, сепак и...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.