Среда, 04 Октомври 2017   
Каталонијо - судбо Македонска

Dzeposki
Александар Џеповски

Каталонијо - судбо Македонска.

Нашиот грев е и твој грев, нашата крв и несреќа се и твои.

Заедно не сме на листата кај Америка и владата во сенка, па затоа ќе се разбираме и осеќаме еден со друг.

Едно Косово има поголем респект и среќна " ѕвезда " повеќе од Нас, Вас и сите окупирани народи од Америка, НАТО, ЕУ преку Соросовите кантримени и ѓаволските секти. Треба да увезувате авганистански хероин и 90 проценти да давате на гореспоменатите демони за да бидете во игра и соберете симпатии од нив.

Благодарение на истата судбина, светот прогледа и редно е да реагира. Моменталните држави во Европа се плод на нечија фантазија. Нивните истории и репутации се фалсификат до инфинитив и назад, а нашите истории и докази ... одамна запалени и фрлени во бунар. Има Господ, нели ?

Ние како и Вие, сме создадени за нивни игри и комплекси со намера да не избришат и исфрлат во некоја септичка јама, ако им дозволиме.

Нека ви е со среќа новата држава и нека е Господ со Вас. Учете од Нас и ќе учиме од Вас. Заедно ја имаме истата судбина и нека не води мислата и желбата за вечна слобода.

Каталонијо - судбо Македонска, биди вечна и вековита и издржи.

Добро утро Каталонијо, Бог да ги прости ЕУ, НАТО и Америка.

 

На прво место

News image

Проект за автонимија на Македонија, Албанија, Стара Србија и Одрин од 1902 г.

Во ми­на­то­то и ма­ке­дон­ско­то и ал­бан­ско­то на­се­ле­ние додека би­ле под турска власт, се­ко­...

Историја

News image

Грчката вооружена пропаганда во Македонија - борбите во Ениџевардарското Блато

„Со спомени за боречките подвизи и за страдањата на (македонскиот народ-н.з) се полни не само планин...

Иселеници

News image

Илинден - симболот на „Обединети Македонци“ од Канада (27)

Магнетизмот на Илинден во дијаспората најсилно се доживу...

Култура и туризам

News image

МАКЕДОНИЈО - НЕ ТЕ ЗАБОРАВАМЕ

Лелеци допираат душава ми ја горат Во мислите бунтоваат со сонот се борат Татковината моли не вика...

Фељтон

News image

Александар Македонски (24)

Кога командниот брод на Александар Македонски премина на тројанскиот брег, во центар...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.