Среда, 11 Октомври 2017   
Дали Владо Черноземски навистина го уби Кралот Александар?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Пред да пробаме да " менуваме " историја, вреди со трезвени глави да размислуваме малку за момент логично и трезвено. 

Факт е дека Владо куцаше и немаше шански после пукање да трча и да проба да се сокрие. Но зошто беше убиен на лице место, без да се испрашува и дознае многу повеќе работи ? 

Многу набрзина да се случи атентат и тоа среде Франција, некако не штима целата работа. 

Сведоци сме дека сите атентати се организирани од Америка последниве 200 години, специјално атентаи кои носеа светски војни. Кенеди беше наводно убиен од Освалд Ли, но излезе на крај дека почнуваше војна против Владата во сенка. Сите атентати па се до " авинскиот напад на кулите  близначки " укажаваат на тоа дека нешто не е во ред и кривицата и правите сторители секогаш да ги бараме во таа фамозна Влада во сенка. 

Српскиот крал Александар, како и сите кралеви  беа и се поставени од Масоните и од Владарот во сенка Ротшилд. Но едно е сигурно, сите Кралеви на праволсавните христијански земји, некако прерано завршуваа и абдицираа, а другите види чудо ... останати до ден денес. 

Најголем мотив е да се создаде омраза помеѓу Србија и Македонија, затоа што Србите и Македонците се најблиски и најслични т.е. нема разлика - ист народ. Исто како и Албанци и Македонци, како Бугари и Македонци и како Грци и Македонци. НЕМА РАЗЛИКА, ЕДЕН ИСТ НАРОД - МАКЕДОНЦИ. 

Дали Владо навистина беше атентаторот, лично не верувам .... Можеби со експресната ликвидација на Владо, се избришаа трагите и не се даде шанса за поголемо испитување. Денес кога сите знаеме кој стои позади сите проблеми, светски војни, атентати континуирано последниве 200 и кусур години, нормално е да се запрашаме дали куршумот на Владо уби некој или Лиосвалдовски циркуз се направи? Вие сами размислете и дајте одговор.

 

 

На прво место

News image

Проект за автонимија на Македонија, Албанија, Стара Србија и Одрин од 1902 г.

Во ми­на­то­то и ма­ке­дон­ско­то и ал­бан­ско­то на­се­ле­ние додека би­ле под турска власт, се­ко­...

Историја

News image

Грчката вооружена пропаганда во Македонија - борбите во Ениџевардарското Блато

„Со спомени за боречките подвизи и за страдањата на (македонскиот народ-н.з) се полни не само планин...

Иселеници

News image

Илинден - симболот на „Обединети Македонци“ од Канада (27)

Магнетизмот на Илинден во дијаспората најсилно се доживу...

Култура и туризам

News image

МАКЕДОНИЈО - НЕ ТЕ ЗАБОРАВАМЕ

Лелеци допираат душава ми ја горат Во мислите бунтоваат со сонот се борат Татковината моли не вика...

Фељтон

News image

Александар Македонски (24)

Кога командниот брод на Александар Македонски премина на тројанскиот брег, во центар...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.