Среда, 18 Октомври 2017   
Одговорот е во Вас Македонски народе, не во Бејли и Америка

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Последниве локални избори се фарса и фалсификат на Бејли и Америка

Сите избори во Македонија до 2022 да се поништат и да се избере привремено национална Влада, во која докажани патриоти и членови од докажани фамилии ќе бидат внатре. 

Последниве локални избори се фарса и фалсификат на Бејли и Америка. Тепаа, убиваа, фалсикифукуваа, поткупуваа со една цел : мајчиното Македонско млеко да ни го расплачат и да не сотрат. 

Како е можно на последните избори со сите муќки и гласови на Албанските гласачи сдс изгуби и сега да носат дебела победа на локални избори ? 

Или ВМРО ДПМНЕ спие или имаат премолчен договор.

Одговорот во сите странски анализи лежи во подушка на евроатлански институции и игнорирањето на Русија, на рачун и голема штета на Македонија. 

Толку многу неправилности и гадотии, па дури и ножеви и претења кон Стевчо се доказ на демократијата на ЕУ, НАТО и Америка.

Па таа пуста Америка никагаш ама буквално никогаш немала демократија и е тиразнизирана од владата во сенка лоцирана баш таму последниве 200 и кусур години. Истиот " демократски шаблон " ни го спроведоа на последните избори оваа година.

НА ЗАПАД НИШТО НОВО. 

Единствен спас да се куртулиме од Америка е братот во Крим и Ким. Во него се крстат сите, па мораме и Ние.

Или нуклеарни ракети ќе пустошат или земја со кретени, хомосексуалци, криминалци, геј и педофили ќе царуваат и како такви ќе се самоуништат во Македонија, Балканот, Европа и пошироко. 

За крај, ќе треба да чекаме што Русија и Господ имаат да кажат.

Само не дај Боже од чекање, чекан по глава да не удри. Доста е и овој комуњарски што удира, не се трпи повеќе. А за свест на Македонецот да се крене на востание и да не трпи повеќе ...

Треба ли да сонуваме и да ја изгубиме Македонија ?

Одговорот е во Вас Македонски народе, не во Бејли и Америка.

 

 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ: на СДСМ потребни им се само 61 пратеник да си ги одмериме силите

Oвој референдум не е за ЕУ и НАТО, туку за договорот, а власта бега од неговата суштина и манипули...

Историја

News image

Едмонд Бушие де Бел напишал книга под наслов: „La Macedoine et Les Macedoniens", (Раriѕ 1922, 80, IV. 303)

Едмонд Бушие де Бел, роден на 23 август 1878 година во Везиње, Франција. Завршил класична гимназија ...

Иселеници

News image

Македонското друштво “Илинден”- Латцен-Хановер:бојкотирајтего престојниот референдум

Македонското друштво “Илинден”- Латцен-Хановер ги повику...

Култура и туризам

News image

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (10)

Варијанти со ракописни текстови за „Житието на Богородица“се срекаваат, меѓу другите, кај рускиот ав...

Фељтон

News image

Александар Македонски (50)

И овој пат ќе нагласиме дека во изминатите, а и во наредните продолженија ќе се обид...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.