Среда, 08 Ноември 2017   
Господ рече - НЕ ЈА ДОПИРАЈ МОЈАТА СВЕТА ЗЕМЈА МАКЕДОНИЈА

DzeposkiАлександар Џеповски

Среќен ли си Бејли за Мартин Јанушев?Да знаеш дека овој згаснат млад живот оди на твоја совест,ако ја имаш. Да знаеш Бејли дека и сите други понатаму (да не даде Господ) ќе бидат на твоја совест и одговорност.

Ти ги стави СДСМ со сила на власт, а воедно и мафијата, затвореници и секакви шушумиги заедно со нив, да убиваат. Ти и твоите претпоставени и нарачатели, со еден збор сектата ѓаволска таканаречена елита или влада од сенка, сте позади ова. СИТЕ ОВА ГО ЗБОРАТ ГЛАСНО И БЕГАЊЕ НЕМА, ОВА Е ГЛАСОТ НА НАМАЧЕНИОТ МАКЕДОНСКИ НАРОД, НА КОГО МУ ДОЈДОВТЕ ПРЕКУ ГЛАВА.

Прашање е кога ќе ги активирате Албанците да бараат Голема Албанија и сите знаат дека имате дадено зелено светло. Тоа ќе ви биде најголема грешка. Уште пред 300 години па до денес, на многу јасновидци им се даде визија да пренесат дека Господ ќе се симне на земјата која ја малтретираш и ќе живее. Земјата на рајот, на Адам и Ева, земјата на Господ - МАКЕДОНИЈА !!! Тогаш ќе биде сите изроди Македонски што ги сакаат парите и златото пред Божјата милост и верба, ќе бидат збришани од земјата како и ѓаволската земја ваша Америка.

Те гледам Бејли како се смешкаш и се ситиш на нашата несреќа, но верувај за кратко. Ти и твоите Јенки ќе завршите како ИСИС гонети и казнети од Русите. Вие сте фолиранти неспособни пред Русите и Кинезите и ги полните гаќите при самата помисла од нивното име. Враќање назад нема и спреми се Бејли да ги запомниш овие зборови, кога ти и твоите нарачатели од сектата ѓавослка ќе бидете засекогаш збришани од планетава. Тоа е Божја воља и јас сум немоќен пред тоа, како и сите, па дури и оние што сакаат да ви помогнат.

Господ рече - НЕ ЈА ДОПИРАЈ МОЈАТА СВЕТА ЗЕМЈА МАКЕДОНИЈА. АМИН!

 

На прво место

News image

Мицкоски: Референдумот нема да успее

Мицкоски: Референдумот нема да успее

Историја

News image

Едмонд Бушие де Бел напишал книга под наслов: „La Macedoine et Les Macedoniens", (Раriѕ 1922, 80, IV. 303)

Едмонд Бушие де Бел, роден на 23 август 1878 година во Везиње, Франција. Завршил класична гимназија ...

Иселеници

News image

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски - најголемиот инвеститор од македонското иселеништво (11)

По осамостојувањето на Република Македонија, господинот Ат...

Култура и туризам

News image

Македонски литературен кружок во Софија

Македонскиот литературен кружок беше формиран во август 1936 година, при редакцијата на весникот „Ма...

Фељтон

News image

Александар Македонски (50)

И овој пат ќе нагласиме дека во изминатите, а и во наредните продолженија ќе се обид...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.