Среда, 15 Ноември 2017   
Од кого треба да се плаши Заев

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Прашање на време е кога ќе се случи атентатот врз Заев. Не сум злонамерник туку реалист. 

Последниве 15 години набљудувам, вршам анализи и водам дебати и реторики со многу големи и учени луѓе. Дојдов до заклучок дека неизбежен е атентат врз Заев. 

Од кого треба да се плаши Заев?

Од дијаспората нема шанси. Од патриоти Македонци никако, затоа што сите се силни само на уста. Од соседите ни во сон атентат не би направил ама ниту еден дури ни по грешка. 

Од Русите како што најавуваше Заев? До сега десет пати ќе го закопаа. 

 Кој да му објасни на тупакот муртински дека неговите свети газди дека тие И ТОА СКОРО, КОГА НЕМА ДА ИМ ТРЕБА, ДЕКА ТИЕ ЌЕ МУ ГО ТРГНАТ КУБУРОТ. Па тие истите нивни луѓе ги скинаа, сега ќе му простат на Црпко? Не му простија на Линколн, Кенеди и илјадници други, значи ги полнат пелените од радост за месијата муртински? 

Заев не го сака својот народ, што вели Јове Палашовски на фејсбук, ја направи Македонија како гејша, за пари менува име, идентитет и преставува брука невидена ... па очекува Јенките да го сакаат? Сите пари што му ги фрлиле ќе си ги земат назад со милион проценти камата. Кога ќе добие куршум, тогаш истите тие Јенки ќе тресат зелени дека некој од гореспоменатите го направил тоа. А тогаш некој од поблиските или подалечните на Црпко, нека се сети на текстов и нека не ме прават пророк или гледач на иднина. Прв кадар, милион и прв пат од фалената Америка. 

Со ова сакам да му ја кажам судбината на Заев и да запомни дека е најголем изрод и предавник Македонски, заслужил кубура од Македонци, но ете кукавиците си добија друштво во градоудирачки патриоти за среќа на Заев, поради која ја искористува да ја запусти Македонија.

НА ЗДРАВЈЕ МАКЕДОНИЈО, ШТО НЕ СИ ИЗДРЖАЛА, ПА И ОВА НАЛЕТ ДА Е!

 

На прво место

News image

Заев во паника нудел и амнестија и укинување на СЈО, Мицкоски ја одбил!

Според партиски информации од СДСМ и ВМРО - ДПМНЕ, Заев побара национална прошка, но и нудел преку...

Историја

News image

Циркуларно писмо на Министерството за народна просвета на Народна Република Бугарија за исправки во учебниците по истори

Ноември 1947 г. Изработката на новите учебниците по историја по 9.IX.1944 година беше извршена во п...

Иселеници

News image

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски - најголемиот инвеститор од македонското иселеништво (14)

Иселувањето од прилепскиот крај на Ѓорѓија Џорџ Атанасоски...

Култура и туризам

News image

Македонски или Тројански даб симбол на вечноста

Македонскиот даб е ендемски вид со посебни карактеристики и преставува вистинско природно богатсво. ...

Фељтон

News image

Александар Македонски (53)

Во Суса тој ја изрази оваа идеја со непогрешлива јасност и на симболичен начин за це...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.