Среда, 03 Јануари 2018   
ВЕЧНА МАКЕДОНИЈА БЕЗ НИКАКВИ ДОДАВКИ. АМИН!

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Александар Џеповски - Австралија

Доколку не сте знаеле, осетиле или резимирале, логички е да заклучиме: 2018 година е исто како 1913 и 1941 година.

Тогаш Македонија беше окупирана од соседните држави.

Како што окупираа, така и си заминаа после неколку години. 

ПРАШАЊЕ ЗА БЕЈЛИ: ДАЛИ МИСЛИШ СО ТВОИТЕ КРЕАТОРИ ЌЕ ЈА УНИШТИТЕ МАКЕДОНИЈА?

Голема грешка што ќе ве чини многу скапо. Со оваа ваша замка, сами си ставивте ортома около вратот. Со ова ваше однесување докажувате дека Хитлер беше ваша креација, а воедно сите војни што ги водевте и ги водите во светот беа и се ваше масло. 

Како е можно и оваа поделена Македонија повторно да ја делите и да ја нудите на тие кои веќе еднаш ја поделија?

Случајност, ароганција или дрскост, сеедно, Вие си ги покажавте вашите рогови. 

Почитувани Македонци, мои браќа и сестри, сега останува се во Ваши раце.

Дали сакаме да бидеме истребени со хемикалии и отрови кои промотивно се пуштаат низ цела Македонија или да се кренеме на нозе и да си ја сочуваме државата?

Не е силна Америка на Бејли толку колку што сме Ние кукавици, клучот е Русија заедно со Кина. 

Во име Бога и на вистината, Ние Македонците треба да се заколнеме дека Заев со СДС и Бејли еден ден ќе одговараат и ќе платат за се, АМА БУКВАЛНО БАШ ЗА СЕ.

Доста беше ропство и малтретирање, од ова дно во кое не донесоа, подолно нема.

Никако не смееме да си го смениме името, само Заев има право д си го смени името во Зајкос, никако ама баш никако не смееме да го смениме БИБЛИСКОТО ИМЕ, ДАДЕНО ОД БОГА - МАКЕДОНИЈА!

Време е да се ослободат од Македонските зандани сите Македонски патриоти и заедно да продолжиме кон вова победата за нашата Македонија.

СРЕЌНА НОВА 2018 ЗА СИТЕ ПРИТВОРЕНИ ПАТРИОТИ, НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА И ЦЕЛИОТ МАКЕДОНСКИ НАРОД.

АМИН!

 

 

На прво место

News image

Од Божик до Водици не чини навечер да плетат жените чорапи

Ако го донесла работата чоека за да одит на туѓина на Божик, дури не поминат Водици, не чинело да се...

Историја

News image

ПРОБЛЕМОТ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ТРУДОВИТЕ НА РАНАТА ГЕРМАНСКА МАКЕДОНИСТИКА

„Во македонската држава како службен јазик се заведуе народниот македонски јазик“ гласи едната речен...

Иселеници

News image

На незаборавните Нијагарски водопади (4)

Од Торонто се упативме за Хамилтон, градот што е сместен н...

Култура и туризам

News image

Мариово - „Мирна земја" (1)

Георги Траjчев Георгимаjков (Прилеп, 1869 – Софија, 1945) е просветител, фотограф и револуционер, де...

Фељтон

News image

Александар Македонски (15)

Иако Филип Втори Македонски остана навреден од атинската помош на Византиум, сепак и...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.