Среда, 10 Јануари 2018   
Македонија била царска, империска, библиска и света земја за Македоците

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Која е таа сила што ќе не спречи да го вратиме името Македонија после ден, месец, година или повеќе, доколку биде сменето? Како што тие прават ујдурми и валканици со цел да се промени името, така мора да знаат уважените нарачатели, Хазарите, дека уште од сега ќе работиме да спречиме или да го вратиме назад и тоа засекогаш. 

Бадијала потрошено време и пари со цел да се промени името со или без додавки. Од целата оваа трагикомедија натовско - европска има една добра работа. ЦЕЛ СВЕТ ДОЗНА ЗА МАКЕДОНИЈА И РАЗДЕЛЕНИТЕ ДЕЛОВИ ЕГЕЈ, ПИРИН, МАЛА ПРЕСПА ... 

Не ме секира целата оваа глупост последниве 27 години, ниту последните 50, 100 или ијлада години за нашите негатори. Една работа ми е поважно, како да ги искорениме домашните Јуди?

Која е таа лекција што ќе се запамети и крвта да им се замрзнува автоматски на сите оние што за златници ќе помислат да вршат предавство. 

Сакате да се фатите на оро во врска со името?

Нема проблем, губите одма.

Па тоа име стои во срцата наши исконски засегогаш и не може да се искорени со ништо на светот. Тоа име стоело во срцата на нашите предци за време на сите ропства и нераскинливо се пренесува од колено на колено.

Голема услуга ни правите со тоа што Јудите се појавуваат, си ги покажуваат роговите и ќе бидат елиминирани вака или онака со арно или лошо. 

Македонија била царска, империска, библиска и света земја за Македоците. За вас другите не е важно како ќе не третирате или нарекувате. Не сте посилни од љубовта наша кон името и чуството МАКЕДОНСКО. Ќе гинеме, ама името МАКЕДОНИЈА НЕ ГО ДАВАМЕ !!!

 

 

На прво место

News image

Законот за двојазичноста не смее да се дозволи да стапи во сила

Уставот мора да се почитува, без потпишан указ од страна на Претседателот на Република Македонија не...

Историја

News image

Грчката вооружена пропаганда во Македонија - борбите во Ениџевардарското Блато

„Со спомени за боречките подвизи и за страдањата на (македонскиот народ-н.з) се полни не само планин...

Иселеници

News image

Илинден - симболот на „Обединети Македонци“ од Канада (27)

Магнетизмот на Илинден во дијаспората најсилно се доживу...

Култура и туризам

News image

МАКЕДОНИЈО - НЕ ТЕ ЗАБОРАВАМЕ

Лелеци допираат душава ми ја горат Во мислите бунтоваат со сонот се борат Татковината моли не вика...

Фељтон

News image

Александар Македонски (24)

Кога командниот брод на Александар Македонски премина на тројанскиот брег, во центар...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.