Среда, 17 Јануари 2018   
Исус имал еден Јуда, а Ние 43

DzeposkiАлександар Џеповски

Фамозни 43 под контрола на Рама. Од нешто што беше најзаостанато и најпримитивно во Европа, а денес центар на каубојизмот и одгледување и препродавање на дрога, ценетата им Албанија на Јенките ... дојдовме до најниско дереџе да ни крои капа никој друг туку дрогиран премиер на спомената земја облечен во одело и патики.

Овие 43 " наши " кретени дозволија дури и јавно да бидат исмејувани од Рама и Албанците затоа што дозволија самите епитет да им се залепи - 43 Јуди. Исус имал еден Јуда, а Ние 43.

Толку е голема нашата болка и мака во овие моменти.

Капак на се е и изјавата на плејбојот Димитров, кој замислете го "охрабрувал многу" Нимиц да ни даде демек име. На татко му е Македонија а црквата на Заев мајка му, па сега охрабруваат и молат за чивија да им влезе. Па дури и опозицијата ја советува да се приклучела во компромисот од кои треба тие да профитираат, а Македонија да изгуби.

Едно нешто е приметливо за целиот свет.

Македонија од Империја на Александар, па со тапија докажано од Турците Османлии дека е цела со Егеј, Пирин и Вардар, сега ете се разделува на уште два дела ... па самите се прашуваат каде е тој "ирендетизам" на Македонија ? Да му одземеш се на некого и да го судиш дека тој ќе ти земе или поточно си го бара своето, тоа е безобразлук и најголем цинизам.

Господи Боже, сега се е буквално во твои раце.

Ти виде грдни маки од еден Јуда, додека Ние ги тргаме истите маки од 43 Јуди.

Ќе реагираш или треба да умре Македонија па да воскрсне?

Ако умре бар да воскрсне исто така, за 3 дена ... не за подолго.

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА. АМИН !!!

 

На прво место

News image

Русија не го менува ставот, за неа остануваме Република Македонија

Русија не го менува ставот, за неа остануваме Република Македонија  

Историја

News image

140 години од МАКЕДОНСКОТО ВОСТАНИЕ во Кресна, Пиринска Македонија!

Печатот на Главниот штаб на МАКЕДОНСКОТО востание, на кој убаво се чита им...

Иселеници

News image

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски - најголемиот инвеститор од македонското иселеништво (15)

Семејното дрво на Атанасовски е интересно со своите личнос...

Култура и туризам

News image

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (13)

ВОВЕДУВАЊЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА ВО ХРАМОТ

Фељтон

News image

Александар Македонски (54)

Овде, во Опис, на најблиската точка до Вавилон и на линијата за комуницирање со Запа...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.