Петок, 19 Јануари 2018   
ПРОТЕСТ, НА 21-ЈАНУАРИ, НЕДЕЛА ОД 13:00 ПРЕД СОБРАНИЕ НА Р.МАКЕДОНИЈА

2

ПРОТЕСТ, НА 21-ЈАНУАРИ, НЕДЕЛА ОД 13:00 ПРЕД СОБРАНИЕ НА Р.МАКЕДОНИЈА

Мили браќа и сестри македонци,

сите вие кои што си го милувате сопствениот македонски идентитет (име, јазик, нација, историја, култура, традиција, обичаи) татковина,слобода,сувереност,независност,унитарност,мир,правда, просперитет на македонскиот народ и држава,

Ве повикуваме на ПРОТЕСТ!

Протестот е против оваа насилна и недемократска, режимска, диктаторска власт,која што не ги почитува Уставот и законите на Р.Македонија, а владее со уцена и примена на сила, и на секој можен начин го поништува македонскиот идентитет потпишувајќи разни договори што се во апсолутна корист на сите наши соседи а на директна штета на Македонија и македонскиот народ.

Против оваа хунта што се откажува од македонскиот идентитет,прифаќа ново име и нов идентитет на нашата држава и народ, со што ја поништува македонската нација која живее со векови уште од пред нашата ера и е 33 пати запишана во Библијата.

Против оваа насилна власт што усвојува закони кои се дел од тиранската платформа, како што е закон за двојазичност и останати барања со што се менуваат Уставот и законите на Р.Македонија а тоа е чекор поблиску до уништување на Македонија, нејзина поделба и прекројување на границите. Чекор поблиску до уништување на Македонија и македонскиот идентитет а со цел создавање на нови големи држави - сонот на нашите соседи...

Ве повикуваме браќа и сестри на ПРОТЕСТ против оваа хунта што ослободува убијци и криминалци од затвор а врши терор врз македонскиот народ.

Против оваа хунта што ветуваше Живот,а донесе горчина, болка зголемени цени и сиромаштија.

Против оваа хунта која наместо нови вработувања, брка вработени со што и им ги уништува семејствата!

Против оваа хунта што работи за доброто на сите а на штета за Македонија и македонскиот народ!

Браќа и сестри,дојде време да го засилиме нашиот глас,да се зачуваме во единство, мир и слобода за сите,

ЗА СЛОБОДНА, СУВЕРЕНА, НЕЗАВИСНА, ДЕМОКРАТСКА, УНИТАРНА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

 

На прво место

News image

Русија не го менува ставот, за неа остануваме Република Македонија

Русија не го менува ставот, за неа остануваме Република Македонија  

Историја

News image

140 години од МАКЕДОНСКОТО ВОСТАНИЕ во Кресна, Пиринска Македонија!

Печатот на Главниот штаб на МАКЕДОНСКОТО востание, на кој убаво се чита им...

Иселеници

News image

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски - најголемиот инвеститор од македонското иселеништво (15)

Семејното дрво на Атанасовски е интересно со своите личнос...

Култура и туризам

News image

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (13)

ВОВЕДУВАЊЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА ВО ХРАМОТ

Фељтон

News image

Александар Македонски (54)

Овде, во Опис, на најблиската точка до Вавилон и на линијата за комуницирање со Запа...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.