Среда, 07 Февруари 2018   
Ако Македонија е Грција, тогаш нека биде Македонија се до Атина

DzeposkiАлександр Џеповски

Ако Македонија е Грција, тогаш нека биде Македонија се до Атина. Зошто тогаш овој дел го оставаат на другите, се прашуваат многу неутрални луѓе од целиот свет.

Со овој инат што го наметнуваат Грците, си дадоа голем автогол во последна минута и доживеаа голем пораз.

Потрагично за нив е што Тракија, Тесалија, Епир со 51 % од Македонска територија се во нивни граници, па ги натера цел свет да инвестигираат подлабоко за " грчката историја ".

Резултатот е многу поразителен за Јужните Етиопјани.

Светот увиде дека никогаш не постоела држава, кралство, репубилка или клозетско место со име Грција, Елада, Елиника и секое "име" што го фаслифукуваат овие црни етиопјани.

Градови држави Атина, Спарта, Теба, Коринт ... постоеле каде робовладетелите имале робови со екстремна ситуација : Или си некој или никој без право на живот. Јазикот нивни нема врска со денешниот (кој патем е Коине, Македонски есперанто од времето на Александар) и биле црномурести.

Македонија била Царство каде слободата била преголема. Секој поединец добивал бесплатно земја и плаќал само 10 % данок познат како десеток. Царот имал неограничена власт и доверба која се наследувала од колено на колено и по стриктни правила и закони и се разбира Македонците биле бели по кожата.

Прв пат Грција станува држава во 1829 и тоа измаслена од Западов, со германских принц кој ете станува крал на новоизмислена држава Грција. ДОТОГАШ, НА НИТУ ЕДНА КАРТА НЕ ПОСТОЕЛА ТАКВА ДРЖАВА СО ТАКВО ИМЕ И НАРОД. Одма им се придаде сензационална измислена историја и ете што се не трпиме Ние и светот.

Затоа Грци, ако е вистина дека Македонија е Грција, требаше да си ја барате Македонија за себе, а не да тргувате со имиња и други измислени народи и нации како вас.

Ај уште малку, па ќе се присетуваме на вашите глупости и барања меѓу кои најголемата глупост што ја форсирате дека Македонија е Грција. Пусти желби, занесувања, лаги и силна дрога си го прави своето и да се китите со туѓи перја, слава и историја.

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ОТСЕКОГАШ БИЛА, Е И ЌЕ БИДЕ САМО НА МАКЕДОНЦИТЕ !!! АМИН!!!

 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични пријави против Џафери, Ибраими и Костовски

ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични пријави против Џафери, Ибраими и Костовски, кои спротивно на Уставот...

Иселеници

News image

Забранетиот филм РУГАЊЕ СО ХРИСТОС се прикажува во Австралија

  Во Австралија пристигна режисерот и сценарист Јани...

Култура и туризам

Фељтон

News image

Александар Македонски (67)

ТРГОВСКИТЕ ПАТИШТА ЗА ВРЕМЕ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ И РИМСКАТА ИМПРИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.