Среда, 14 Февруари 2018   
Сите ќе бидеме гемиџии за Македонија!

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Ако некој го смени името, народот ќе го врати одма. Доколку треба и со крв, народот нема да се жали сам себе и животите на поединци. 

Ова Заев и Бејли треба да го разберат многу сериозно и виси во воздух оваа идеја. 

Нема ништо поубаво за еден Македонец да го даде животот за својата мила Македонија, истиот оној живот кој Заев, СДСМ и Западот веќе го газат и уништуваат до тотално уништување. 

Турците не можеа 500 години да не натерат да бидеме нешто друго освен Македонци. Море имиња ни измислуваа, како Румелија па на попис не ни даваа да се пишуваме Македонци, само ни дозволуваа да се изјасниме како христијани. 

За време на српската и подоцна бугарската окупација, иста песна. Тие си отидоа, ние пак горди во срцата и душите бевме само Македонци.

Егзодусот беломорски и напалм бомбите не го уништија Македонското име и дух.

Титова Југославија исто така ништо не претопи ни асимилира. 

Ова е доказ за Македонскиот непокор и инает пропратени со гордост, љубов и исконско препознавање како народ, опишан и спомнат и во Библијата. Александар Македонски е популарен скоро како Исус. 

Кој може после ова да не уништи?

Се лажат сите а најповеќе Заев, Бејли, Западот, Албанија и Грција. МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА И СЕКОЈ ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ СО НАЈГОЛЕМА ГОРДОСТ ГО ДАВАЛ И ЌЕ ГО ДАВА ЖИВОТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА.

Не за џабе и јапонските камикази учеле од Солунските гемиџии како да се самоубиваат за својата земја.

Сите ќе бидеме гемиџии за Македонија!

НЕ ДАВАМЕ НИТУ ЕДНА БУКВА ОД НАШАТА МАКЕДОНИЈА И НЕ ПРИФАЌАМЕ НИТУ ЕДНА БУКВА КАКО ДОДАВКИ - ЕРГА ОМНЕС САМО МАКЕДОНИЈА.

МасовнодагиподржименајавенитеголемисобиринаМакедонцитевоСкопје, Канбера, Сиднеј, Мелбурнинајавените дугипротестивоАвстралија, Америка, Канада, НовЗеландиЕвропаподмотото-НиесмеМакедонија.

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА ВЕЧНО! АМИН! 

 

 

На прво место

News image

Русија не го менува ставот, за неа остануваме Република Македонија

Русија не го менува ставот, за неа остануваме Република Македонија  

Историја

News image

140 години од МАКЕДОНСКОТО ВОСТАНИЕ во Кресна, Пиринска Македонија!

Печатот на Главниот штаб на МАКЕДОНСКОТО востание, на кој убаво се чита им...

Иселеници

News image

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски - најголемиот инвеститор од македонското иселеништво (15)

Семејното дрво на Атанасовски е интересно со своите личнос...

Култура и туризам

News image

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (13)

ВОВЕДУВАЊЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА ВО ХРАМОТ

Фељтон

News image

Александар Македонски (54)

Овде, во Опис, на најблиската точка до Вавилон и на линијата за комуницирање со Запа...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.