Среда, 14 Март 2018   
Ништо не е вечно

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Ништо не е вечно. Ни закон за јазици, ни Заев, ни СДСМ, па ниту Америка со пајакот Бејли. Се тоа ќе изчезне од Македонија, зависи од народот кога. 

Ние сме познати атерџии, кои секој еден може да не гази и да викаме има ли уште. Сакаме со арно и без многу покажување заби, со скриена лутина и заобиколен комрпомис да му угодиме на секој еден, да не се навреди де. 

Тоа што не газат, уништуваат и малтретираат до несвест некако ни е гордост  и непокор, не барем секој Македонец е Исус кој може да ги натпреварува со него, кој повеќе ќе трпи распнување на крст. 

Дозволуваме болни луѓе отфрлени од Бога, како Боки 13 и Алајѓозовски внук кодошки, да не вреѓаат и да бидат дел од Влада која продава каменчиња по цена на дијаманти за свој џеб. 

До кога ќе бидеме атерџии? 

ВРЕМЕ Е ДА СИ БАРАМЕ ОНА ШТО Е НАШЕ. Помина договорот од Букурешт и во право е Страшо Ангеловски, треба само Премиер или Председател Македонски да подаде молба за да се врати она што било, е и треба пак да биде наше. 

Неофицијално сите знаеме дека фамилијата на Заев се заложници на албанската мафија, но тоа не значи дека уште треба да бидеме големи атерџии и да го сожалуваме. За пуста власт и да не оди во затвор, едноставно ја продава Македонија со намера дури и да ја докусури. 

ДОСТА БЕВТЕ АТЕРЏИИ НАРОДЕ. СТАНЕТЕ И ИЗБРКАЈТЕ ЗАСЕКОГАШ КОМУЊАРИ И ДВОЈАЗИЧНО НАСТРОЕНИ. СТАНЕТЕ И ВРАТЕТЕ НАЗАД ОНА ШТО БОГ НИ ПОДАРИЛ - ЦЕЛА ЕДНА МАКЕДОНИЈА ДО ОЛИМП !!! 

 

 

На прво место

News image

250.000 граѓани во Грција зборуваат македонски

Европска мрежа за малцински јазици: 250.000 граѓани во Грција зборуваат македонски ...

Историја

News image

МАКЕДОНСКОТО СОНЦЕ И КРАЛОТ ДЕМЕТРИЈ НА БРОНЗЕНИ ШТИТОВИ ОД „СТАРО БОНЧЕ“, КАЈ СЕЛОТО БОНЧЕ, ПРИЛЕПСКО

МАКЕДОНСКОТО СОНЦЕ И КРАЛОТ ДЕМЕТРИЈ НА БРОНЗЕНИ ШТИТОВИ ОД „СТАРО БОНЧЕ“, КАЈ СЕЛОТО БОНЧЕ, ПРИЛЕПС...

Култура и туризам

News image

ВРЕМЕ Е

Чедомир Б.Шопкиќ

Фељтон

News image

Александар Македонски (62)

ИЗГРАДБА НА БРОЈНИ ЗНАЧАЈНИ ХРАМОВИ ПОСВЕТЕНИ НА АНТИЧКОТО ВРЕМЕ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.