Среда, 14 Март 2018   
АКО СМЕ ГЕОГРАФСКИ ПОДЕЛЕНИ, ИМАМЕ ЕДНО СОНЦЕ И ЕДНО СРЦЕ МАКЕДОНСКО

makedonska-nacija-logo
Македонска нација

Идентитетот е неотповиклив вкалкулиран печат за секој човек, се раѓаме со жигот на генезата, дајте го еднаш, да се видиме, да се преброиме. На народот веќе му е преку глава ова тргачење по истории, генези, по медиуми, по весници по енциклопедии.

Дајте малку народски и логично да размислуваме, еве гласно резмислувам:

  1. Македонија е Библиска земја со Апостолска Црква,
  2. Античките Македонци се нашите предци по генеза, од Македон, Каран, Филип таткото на Александар Македонски, Светите Климент, Наум, Самоил, Гоце, Александров, Ченто.... Ние сме нивни наследници.
  3. Славјаните дошле од зад или пред карпатите (до ден денес не се докажа дека навистина дошле) на територијата каде живееле нашите предци, Македонци.
  4. Дошле и многу други освојувачи и си заминале, или се асимилирале.
  5. Македонците останале до ден денешен и ќе останат засекогаш на овие простори.
  6. Ние сме Македонци.

АЈДЕ ДА НЕ СЕ ЛАЖЕМЕ ВРЕМЕ Е И ДОСТА Е...Навистина се претера...НИ ТРЕБА ВИСТИНАТА ЕДНАШ ЗА СЕКОГАШ...

Потребно ни е како леб насушен обединување на големиот македонски дух и она што секој народ го одржува во целост, единството на битието....Ме срдат и плуканиците по се што е македонско. ДОСТА Е!

АКО СМЕ ГЕОГРАФСКИ ПОДЕЛЕНИ, ИМАМЕ ЕДНО СОНЦЕ И ЕДНО СРЦЕ МАКЕДОНСКО, КАРАНОВО, ФИЛИПОВО, АЛЕКСАНДРОВО,...

 

На прво место

News image

Во Европа државата се бори против криминалот, само во Македонија криминалот и криминалците се држава

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани: „Мора да ги избркаме од Владата криминалците ако сакаме во Евро...

Историја

News image

Во есента на 1943 година се формира Иницијативен одбор за свикување на Првото заседание на АСНОМ

Воените и политичките успеси во 1943 година го забрзаа развитокот на органите на народната власт, та...

Иселеници

News image

НОВ ПАТ КОН АФИРМАЦИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ЛИТЕРАТУРА

“МОЈАТА ОМИЛЕНА ПРИКАЗНА” И ОД “БУКВА ДО БУКВА АЗБУКА” Н...

Култура и туризам

News image

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (20)

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (20) МОЛИТВЕНИ ТЕКСТОВИ – МОЛИТВА КОН СВЕТА...

Фељтон

News image

Александар Македонски (61)

Александар Македонски (61) КОВАНИТЕ ПАРИ НА АЛЕКСАНДАР ВО АНТИЧКАТА МАКЕДОНСКА ИМПЕ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.