Среда, 14 Март 2018   
ГОСПОДЕ, АИР ДА НЕ ВИДАТ И ТИЕ И СЕДУМ ПОКОЛЕНИЈА ПОСЛЕ НИВ! АМИН!

krstovden

Според преданијата и ретките историски записи, Александар Велики Македонски пред да умре прорекол дека: пеесет и пет генерации Македонци нема да се сложат и братски да се соберат, и поради тоа нашата Мајка Македонија ќе пати од раздорот на своите сопствени чеда, разделена и поробена.

Колку и да веруваме или не на вакви легенди, факт е дека најголем непријател на Македонците низ минатите милениуми биле и останале – самите Македонци.

И ден денес едни квази-политичари вршат предавства врз сопствената татковина, само и само да бидат на позиција да седат на фотеља.

Клетва или не, но вистина е дека единствениот непријател на Македонците лежи во нашата неслога, а не во Атина, Тирана, Софија, Белград, или било какви Варвари од ЕУ или НАТО!

Многу пати сме читале во историјта колку Македонскиот народ бил предаден и продаден заради лични интереси, од внатрешни и надворешни предавници.

Тие биле и секогаш ќе си бидат само уште една во низата променливи и природни непогоди што поминуваат над оваа напатена земја Македонска.

Социјалдемократите на чело со Заев се здружија со ѓаволот само за да дојдат на власт, а сега со поддршка на некои странски експозитури ја уништуваат унитарноста на македонската мултиетничка држава.

Со влегувањето на мала врата на власт во 1992, 1994, 2001 и 2017 година, СДС остави пустош во македонската економија, што му донесе беда и сиромаштија на македонскиот народ, а што е најтрагично и со носење противуставни закони, се поиграа со Уставот и законите кои го трасираа патот за декомпонирање на македонската држава.

Божји аманет е да се сака својот род и да се споделува со другите. Тој што нема чувство за својот род, не може да има чувство за друг! Македонија отсекогаш патела од предавници и продадени души.

Многу пати сме читале во историјта колку Македонскиот народ бил предаден и продаден заради лични интереси, од внатрешни и надворешни предавници и колку пати нашата татковина била фрлена на колена, но сепак секогаш станувала цврсто на нозе!

Затоа ние Македонците мора дакренеме глава гордо високо, да бидеме будни и патриотски расположени и да работиме за да ги дочекаме спремни нашите пет миниту, а брзо ќе дојдат со Господ напред, да си ја сакаме Македонија,бидејќи друга татковина немаме!

Клетвите на македонските мајки чии синови загинале за Македонија, да ги стигне сите кои ја уништуваат Македонија и Македонците, АИР ДА НЕ ВИДАТ И ТИЕ И СЕДУМ ПОКОЛЕНИЈА ПОСЛЕ НИВ!

АМИН ГОСПОДЕ!

Манојил(Мане)Јаковлески

 

На прво место

News image

Ванковска: Доколку седите дома и бојкотирате, Стево ќе го забетонира новиот инженеринг

Ванковска: Доколку седите дома и бојкотирате, Стево ќе го забетонира новиот инженеринг

Историја

News image

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од 22 август 1919 г.

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од...

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (17)

  ВОСТОЛИЧУВАЊЕ НА МИТРОПОЛИТОТ Г. КИРИЛ НА АМЕРИКАН...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (14)

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ЖИВЕЕЊЕТО И ОБЛЕКУВАЊЕТО НА ЕСМА – II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (75)

ИМЕТО И ДЕЛОТО НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ РАШИРЕНО ОД АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА ДО ИНДИ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.