Среда, 04 Април 2018   
Дали некогаш сме се нарекле Горномакедонци, слеано или одвоено - сеедно?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Дали некогаш сме рекле имаме проблем со идентитетот, името, знаме, устав па сега ни треба помош? 

Дали некогаш сме сакале да имаме и втор јазик, непознат и тоа комшиски па барабар со Македонскиот да го третираме исто ? 

Па до кога вака со глупости и мизерии ќе се мафтаме? Треба ли да се откажеме од сами себе, земја и се што е нормално за да некого задоволиме? Кого тоа ние го тинтриме, а за возврат да сме чекале ред и тоа без никаква гаранција за во ЕУ и НАТО?

Па овие ЕУ и НАТО немаат никаква гаранција дека ќе постојат уште некоја година, а Ние ете упорно сакаме да им влеземе, плачеме, пискаме и коси корнеме со надеж дека многу богато и идеално ќе живееме во финансиска идила. 

Дали сме свесни што правиме и кој се игра мајтап со Нас?

Ај Црпко и СДСМ се изроди со тапија, ама кога ќе слушнам и дека ВМРО ДПМНЕ преку реформистите повеќе кукаат и пискаат за ЕУ и НАТО бегајќи од Русија и Кина како ѓаволот од крст ... нели е дојдено време некој да реагира и пресече машки?

Одговорот е НАРОДОТ. 

Ова што се случува денес е кажано во Библијата и од јасновидци многу поодамна.

Само ние како утки сето тоа го занемаруваме. Божјата казна ќе го стигне секој еден за оваа инфериорност и негрижа, занемарувајќи ги сите поклони и благодети од Бога а тоа е избраната рајска земја МАКЕДОНИЈА.

Време е да тргнеме по стапките на Бога и да не заборивиме дека маки и тешкотии ќе видиме, но ќе бидеме наградени, а тоа е Македонија вечна и само на Македонците.  

АМИН!!!

 

 

На прво место

News image

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбини

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбин...

Историја

News image

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (18)

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО ХАМИЛТОН ...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (1)

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.