Среда, 11 Април 2018   
Македонската Влада целосно го урна угледот на државата

united-nations

Македонија ја потпиша Конвенција за Расна Дискрминација:

http://www.unmikonline.org/regulations/unmikgazette/05bosniak/BRacialdiscrimination.pdf од 1965.

Сега Македонска Влада спроведува во заговор со Грција насочен во правец на национална дискриминација против сопствениот народ.

Со преговорите со Грција, со еден вид (таен)заговор, Владата на Македонија е соучесник и помагач на Грција во Флагрантното мешање во внатрешните работи на Република Македонија, со елементите на националната дискриминација, загрозувајки го суверенитетот и дигнитетот на Република Македонија.

Преку проблематизирање на државното име на директен начин се доведуваат во прашање и елементите на државноста и капацитетот за суверена еднаквот со другите држави во системот на организирана меѓународна заедница.

Се преговорите со Грција, Македонската Влада целосно го урна угледот на државата, проблемтизирајки го идентитетот на народот, со што го посрамоти народот и државата.

Со тоа проблемтизирање на идентитетот на држава и на народот, Македонците и Македонија станаа предмет на подбив и омаловажување насекаде во светот, вклучувајки го и ООН.

Проф.др.Игор Јанев

 

На прво место

News image

Спскиот патријарх Иринеј му се заканува на Бугарскиот патријарх Неофит

Неофит: Ги сакаме браќата Македонци, со божја помош ќе и помогнеме на црквата

Историја

News image

Македонија не им припаѓа на соседите, таа им припаѓа на Македонците!

„Ние се обрнуваме до сите Македонци, без разлика на вера и раса, и ги колнеме да ги заборават своите...

Иселеници

News image

Маноил (Мане) Јаковлески – чувар на македонската вистина

Името и делото на Маноил (Мане) Јаковлески е особено позна...

Култура и туризам

News image

Во непосредна близина на Неготино врз темели на постара црква изграден е манастирот Св. Ѓорѓи

Во непосредна близина на Неготино источно од градот врз темели на постара црква изграден е манастиро...

Фељтон

News image

Александар Македонски (40)

И овој пат ќе нагласиме дека во изминатите и во наредните продолженија ќе се обидеме...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.