Среда, 11 Април 2018   
Македонија е окупирана секогаш со вовед на светска војна

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Што толку навалиле читај западњаците да ја поништуваат, малтретираат и окупираат Македонија ? Првата како и втората светска војна Македонија разделена и давана на Бугарите и Албанците, а еве и дали гледате или не дека и третата светска војна започна и се очекува агресивно и краткотрајна да биде. 

Повторно како и двете порано, Македонија се нуди на Татарите и Гегите. Со овие војни ке се бришат долговите ( се надеваат ) околу 120 трилиони на Јенките, трилионите на Грците, Шпанија, Италија и сите други, фактички позајмени од Кинезите. 

Со самите проблеми и гордиеви чворови што треба подоцна да се сечат, Герет ненормалниот бара компромис за името. Па ќе бара кога тие се иницијатори и мастермајнд на сите нечисти игри како и Македонија разделена со 51 % територија дадена на Грците. Арно ама, за да не плаќаат оштети на Македонија, поради фактот дека Грците ќе им го свртат рачунот на нив, Герет се моли на Бога да прифатиме било каква додавка за да избегнат плаќање сметка. 

За тоа време, циркуз во вашиот град. Црпко да ти бил опасен економичар кој е многу среќен што сега создава среќа и радост, донесе живот и опасни плати и економии фрчат и сите се спремаат харикири да прават за него. Светската ситуација и војниве ги игнорира затоа што си наби во глава дека е ептен јак фактор и црпнат од горе поради фактот дека Американците просто го обожаваат и му даваат да биде Премиер наместо да чмае по затвор доживотно. 

ТРЕТАТА СВЕТСКА ВОЈНА Е ЗАПОЧНАТА И ВНИМАВАЈТЕ КОЈА СТРАНА ЈА ПРИФАЌАТЕ. ДА НЕ РЕЧЕТЕ ДЕКА НЕ ВИ БЕШЕ РЕЧЕНО И ВОЕДНО КОЈ Е ЃАВОЛОТ А КОЈ Е СО ГОСПОД. МАКЕДОНИЈА ИЗДРЖАЛА МНОГУ ПА И ОВА ЌЕ ГО ИЗДРЖИ. АМИН !!!

 

 

На прво место

News image

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбини

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбин...

Историја

News image

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (18)

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО ХАМИЛТОН ...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (1)

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.