Среда, 16 Мај 2018   
Без национализам не може да опстане ни една нормална држава

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Без национализам не може да опстане ни една нормална држава. Поточно потребно е тежок национализам и само докажани патриоти до даска можат и имаат право да носат закони и одлучуваат за својата земја, во овој случај Македонија. 

Една најважна работа што треба да научи Македонија е плаќање на данок по прогресивна стапка и да нема милост према ниту еден дури и роден брат и се најмило што греши, мора да се казнува и тоа построго од другите. 

Без народна полиција со посебни етикети и обележја, која ќе опоменува, шамара, тепа,... ако е во прашање и од големо значење за Македонија во име на опстанок. 

Тогаш сакам да видам дали една секунда ќе постојат Заев, Геро, Тричко и останатите изроди со нивни глупи размислувања и предавнички манири да ја зацрнуваат земјата што ги родила. 

Тогаш сакам да видам дали ќе ви сметаат наочарите на Груевски и Мерцедесот.

Тогаш да видиме дали ќе има евро за Вицето, позајмување од Хазарите за во нивниот џеб и дали Наум преку Ватикан ќе ја малтретира МПЦ? 

Збеснавте комуњари затоа што Грујо не беше тежок и голем националист туку атерџија голем.

Вашето време прерано ќе заврши поради замешаноста на Бејли четвороокиот. 

Потребни ни се тројки, здруженија, крвописи, патриоти и пред се нормални Македонци ... време е. Што чекате?

За почеток изјавете дека само преку Нас мртви може да помине промена на име која никогаш нема да се прифати и секогаш ќе биде отфрлена таква глупост. После тоа, друга песна ќе се пее. 

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА - НИ СЕВЕРНА, НИ ГОРНА  НИ ДОЛНА. АМИН !!!

 

 

На прво место

News image

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбини

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбин...

Историја

News image

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (18)

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО ХАМИЛТОН ...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (1)

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.