Среда, 23 Мај 2018   
Има ли правда или умрела одамна?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Заев со Поткуп е на праг да ја уништи правдата и судскиот систем во западниот свет. 

Доколку овие, Западот со ценетите НАТО и ЕУ и се разбира Сорос со владеачката тиранска влада во сенка (како и газдата на Убер, кој друг ако не Ротшилд) не превемат мерки, ќе создадат хаос. 

Ако (не дај Боже) Заев е невин, тогаш многу убијци, кримимналци, педофили и ограбувачи на банки се тотално невини. 

Со ова му се дава за право на Кина, Русија и целиот свет да се смеат до даска и воедно да вперат прст кон Америка и ЕУ како креатори на монстер кој секогаш е во право и кога врши најголем криминал. 

Кај го има ова, да украдеш 8 милиони евра и милиони други криминали, да менуваш име на земја, да тресеш глупости од ракав со најниска интелегенција, да те стават Премиер и да испаднеш покабаетлија и попаметен од сите поради атерот и семоќноста на Бејли? 

Доколку за некој ден биде осуден Груевски за Мерцедесот де, ќе се прашаме која е смислата на животот понатаму? Има ли правда или умрела одамна? 

Според мене, единствен кој во моментов нешто може да стори е верувале или Апасиев од Левица. Експерт е за правото и ветува дека ќе ги среди и тужи Заев и Димитров. Се друго е смртно уплашено без причина. 

Но најважно е дека само еден нема да не остави на цедило и милост од натемаго. ГОРНИОТ!!! 

ВРЕМЕ Е, НЕ СЕ ТРПИ " ИЛИНДЕНСКИОТ МУРТИНЕЦ " И НЕГОВИТЕ НАРАЧИТЕЛИ.

 

 

На прво место

News image

Алтернатива за Македонија

Совет за безбедност на ОН

Историја

News image

Едмонд Бушие де Бел напишал книга под наслов: „La Macedoine et Les Macedoniens", (Раriѕ 1922, 80, IV. 303)

Едмонд Бушие де Бел, роден на 23 август 1878 година во Везиње, Франција. Завршил класична гимназија ...

Иселеници

News image

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски - најголемиот инвеститор од македонското иселеништво (11)

По осамостојувањето на Република Македонија, господинот Ат...

Култура и туризам

News image

Македонски литературен кружок во Софија

Македонскиот литературен кружок беше формиран во август 1936 година, при редакцијата на весникот „Ма...

Фељтон

News image

Александар Македонски (50)

И овој пат ќе нагласиме дека во изминатите, а и во наредните продолженија ќе се обид...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.