Среда, 06 Јуни 2018   
Македонците фантазираат преку ЕУ и НАТО да се збогатат

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Јас лично немам видено поглупи и најниско интелегентни имбицили како некои наши камикази што трубат дека со влез во ЕУ и НАТО, народот ќе зима големи плати и пензии, демек на европско и светско ниво. 

Ова е тотално занесување или платена лага на Соросоидите. Стандардот зависи од многу фактори како на пример колку компании, мега компании и бизниси се инволвирани и правилна економска политика со искоренување на мито, корупцијата и намалување на криминал на најниско ниво. 

Во овој случај со Заев и СДСМ, без ниедна донесена инвестиција и бркање инвеститори донесени од предходната власт ... тешко на Македонија па макар да влезе и во сто ЕУ и НАТО. 

Една од најголемите глупости на комуњарите е потценување на дијаспората која праќа 3 милијарди евра годишно и на тој начин денарот е стабилен. Сите бизниси и фабрики од цел свет да се лоцирани во Македонија, нема да можат денарот да го држат стабилен како парите од дијаспората, па да се треснат сите комуњари по милион пати од земја. 

Гледајќи Бугарија и Романија како имаат пезнии по 75 евра и воедно мали плати а преголеми и прескапи трошкови, не е за чудење што младите им се иселуваат низ цела Европа. 

Значи со влез на Македонија во ЕУ и НАТО, Македонците ќе се иселат од Македонија низ Европа и како такви ќе бидат претопени во Европа како сладолед. 

ЗАТОА МАКЕДОНЦИ РАЗМИСЛЕТЕ ПОДЛАБОКО. Пари лесно и џабе не дава никој. Без макотрпна работа, не се надевајте на лесен и убав живот.

ПАРИТЕ СЕ ОТПУВАЧКА, РЕЧЕ НЕКОЈ МАКЕДОНСКИ ПИСАТЕЛ. Тотално е во право!!!

 

 

На прво место

News image

Европската Унија и НАТО не смеат да ви бидат алиби за штетни и погубни политики на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да го подржиме нелегитимниот процес на СДСМ, на Зоран Заев и тесниот владин круг ...

Историја

News image

ЦИА за заедничката судбина на децата-бегалци од грчка и македонска националност

Во оваа прилика пренесуваме како агентите на ЦИА во 1953 година во детали известувале за состојбат...

Иселеници

News image

Митрополитот Кирил – првиот архиереј во македонското иселеништво (5)

  ДЕЛ ОД ПАТОТ НА УСПЕХОТ НА КУМАНОВСКО-ПОЛОШКИОТ АР...

Култура и туризам

News image

ДА СИ ВЕЧНА ЗЕМЈО МОЈА

ПРОМОЦИЈА НА ЕТНО ЗАПИС - „ДА СИ ВЕЧНА ЗЕМЈО МОЈА”  

Фељтон

News image

Александар Македонски (64)

  ПТОЛОМЕЈ I НЕ ГИ СМЕСТИ ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ ВО АМОН, КАКО ШТО БЕШЕ ЖЕЛБАТА ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.