Среда, 13 Јуни 2018   
Голем пекол владее кај управата од Света Петка во Рокдаил Австралија

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Ова е тотална и жива вистина од која наравоучение треба да земат најпрво Владиците Наум и Пимен, а најповеќе Заев. СО БОГА НЕМА ИГРАЧКА, повод е што овие збеснаа да продаваат се што е Македонско, од име до црква и се и сешто. 

Црковниот проблем со Света Петка во Рокдаил т.е. во Сиднеј Австралија беше предигра на сето ова што се случува во Македонија. Со посебно внимание го следев овој процес, како и текот и судбината на луѓето од управата на Света Петка, знаејќи дека со Горниот нема шега. 

Престолот на кој седеше Владиката Петар беше одтсранет на највулгарен и најкриминален начин со пцуења и тресење глупости од страна на најголемите непријатели на Владиката Петар.

Притропот после два дена умре. Други после неколку дена паднаа од скеле во црквата, замалку ќе се наденаа на ограда, но останаа тешко повредени и инвалиди.

Човекот кој го земаше кешот што го оставаа кај мртвите во сандук, дочека син му да се обеси.

Најупорниот што се кочопереше со судови и тресење лаги и глупости дочека внука му да стане кафанска пеачка иако тој потроши милиони долари за основно. средно и факултети за неа.

Последен е случајот со голем и масивен инфаркт на еден од"столбовите" на овие клети инаетџии. Накратко за крај, останатите не се ништо подобро со нивната судбина и едноставно сите ги жалам или жалиме поточно, но тие со глупавштините и мизерните избори и лаги...сами се навлекоа во пеколот.

Од друга страна, сите ние што ја подржувавме вистината за Бога и Владиката Петар, сме наградени лично од Бога и не е убаво да се набројат неговите поклони и добрини, но запомнете едно : ЕДЕН Е ГОСПОД И ЗНАЕ, ГЛЕДА И НАГРАДУВА ПРЕМА ЗАСЛУГИТЕ И ВЕРБАТА. 

Затоа, доколку Наум, Пимен, Заев и СДСМ-овците имаат и грам акал, нека се покајат одма или нека завршат како управата на Свети Петка во Сиднеј.

Или можеби полошо.

Да не речат дека не им беше кажано.

МАКЕДОНЦИ, СО ЦРКВА, БОГА И ИМЕТО СВЕТО МАКЕДОНИЈА, ИГРАЧКИ НЕМА.

АМИН!

 

 

На прво место

News image

Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ И НЕГОВАТА ДУХОВНО-НАЦИОНАЛНА И ЦРКОВНА МИСИЈА ВО ТАТКОВИНАТА (26)

ПРЕД МОШТИТЕ НА ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО БАЗИЛИКАТА „СВ....

Култура и туризам

News image

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ       

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (9)

ВРСКАТА НА ХИПЕРБОРЕЈЦИТЕ (СЕВЕРЦИТЕ) ВО СВЕТОТ (ДЕЛ II) 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.