Среда, 20 Јуни 2018   
Договорот Заев Ципрас не вреди ни за тоалетна хартија

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Асимилација осудена на неуспех последниве 2000 години е за гинисова книга на рекорди. Покрај сите маки и страдања сепак опстојуваме и не се даваме, а сето тоа како да не го гледаат нашите гробари жедни за крв. 

Но да не се лажеме, најголем проблем сите овие векови се златниците и алчоста по нив и желба за власт на Македонците.

Еден мој пријател од детство, сега Професор на Факултет, како и други мои сигурни извори, ми предочија со докази дека голем проблем се имотите во Егејскиот дел и нашите Македонци. 

Самите Македонци кои останаа таму се презадоволни од ситуацијата како што е и Македонија да биде оставена на милост и немилост да и да менува име е со самиот факт дека нивите ќе им останат нивна сопственост без да ги делат со браќата и сестрите и нивните потомци. Затоа се чудиме како беше возможно да бидат толку Грците " брутални и насилници ". 

Сето ова Грчката влада со задоволство го спроведува и истакнува дека нема Македонци во замена за желбата на нашите Македонии на кои нивите, од кои заработуваат добро, им се послатки и од Македонија и нејзиниот опстанок. Сега не се чудам како можат на видеа да пеат и играат Македонски песни а никој да не им забранува. 

Оваа жална констатација и вистина била и се уште е пречка Македонскиот народ да се сплоти и да си го побара она што му беше одземено. 

Да се надеваме дека ова ќе се надмине и со верба кон Бога а не кон парите и ѓаволот еднаш ќе не биде и ќе започнеме да си вратиме она што е наше. Почетокот е во Комитите, кои испаднаа најголеми Војводи. 

ЧУВАЈ ЈА БОЖЕ МАКЕДОНИЈА И СЕГА Е МОМЕНТОТ ДА РЕАГИРАШ !!! АМИН !!!

 

 

На прво место

News image

Ти мора да си многу глуп…

Најчевска до Заев: Ти мора да си многу глуп…

Историја

News image

Маkедонiя и младотурkи - Aлеkсандръ Амфитеатровъ (1912)

              Рускиот патеписец Aлександар Амфитеатров во 1912 г., говорејќи за битк...

Иселеници

News image

Д-р Игор Јанев – бранител на името на Македонија

Меѓу големиот број Македонци со различно образование, зани...

Култура и туризам

News image

Дела на Славе Катин посветени на црковното и духовно-националното живеење

Славе Катин припаќа на Преспа, на Македонците во дијаспората, на етничка Македонија и на Македонскат...

Фељтон

News image

Александар Македонски (41)

Во текот на битките во Источен Иран, картата покажа дека погрешно беа претставени не...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.