Среда, 18 Јули 2018   
Како да се надмудрат џелатите доколку дојде до референдум?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Да речеме да дојде до референдум за името и влез во НАТО... а ќе дојде со гаранција...немојте да спиете и да мислите дека со бојкот и масовно неизлегување дека ќе направите голем пораз на Заевци и Бејлиевци. НЕ !!! 

Сите ќе ја видиме и просведочиме реалната слика и вистина, но зарем се уште верувате дека ЕУ, НАТО, СДСМ, Бејли и Заев ќе бидат чесни и реални па онака од мака ќе се треснат од земја и ќе го признаат поразот? Ако така мислите мора да сте многу наивни. 

Тие ќе ги наполнат кутиите со фамозниот одговор во нивна полза и тоа го кажаа сосема случајно, од глупост и тотален мрак, овие денови дека народот ќе гласа 77 % за, односно во нивна корист и печалбата на Заев од 30 милијарди евра која ќе биде инстантна. 

Има само еден начин како да се надмудрат овие ноторни лажговци и местачи на избори и референдуми. Уште од сега да се организираат тела и места каде секој еден што е против промена на името и против влез во ЕУ и НАТО да се пријави и доколку гласот на секоја единка е дуплиран кај другата страна на Заеви "владата", да може да им се даде тужба и затвор за фалсификат. Дури и за еден единствен глас. 

Исто така, да се овозможи и на Русија и Кина да го надгледуваат овој "демократски" референдум и избори и да имаат право да ги поништат ако констатираат нерегулнарности.

Европски и Американски наблудувачи се добродојдени, ама не смеат да се мешаат во изборните резултати, а ако се констатира дека тие “помагаат“ да успее фалсификатот, да им се даде црвен картон. 

КОГА Е МАКЕДОНИЈА ВО ПРАШАЊЕ И ИДНИНАТА НА НАШИТЕ ДЕЦА, НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПОПУШТИ НИ ЕДЕН МИЛИМЕТАР НА ЏЕЛАТИТЕ. ВЕЧНА И ВЕКОВИТА МАКЕДОНИЈА, А КОЈ САКА С Е В Е Р Н А... НА СЕВЕРЕН ПОЛ ПО КРАТКИ ПАНТАЛОНИ ДА ЗАВРШИ. АМИН!!!

Мислам дека дојде време народот да каже ДОСТА БЕШЕ.

 

 

На прво место

News image

Ванковска: Доколку седите дома и бојкотирате, Стево ќе го забетонира новиот инженеринг

Ванковска: Доколку седите дома и бојкотирате, Стево ќе го забетонира новиот инженеринг

Историја

News image

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од 22 август 1919 г.

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од...

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (17)

  ВОСТОЛИЧУВАЊЕ НА МИТРОПОЛИТОТ Г. КИРИЛ НА АМЕРИКАН...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (14)

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ЖИВЕЕЊЕТО И ОБЛЕКУВАЊЕТО НА ЕСМА – II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (75)

ИМЕТО И ДЕЛОТО НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ РАШИРЕНО ОД АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА ДО ИНДИ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.