Среда, 01 Август 2018   
Дали има Руско влијание во Македонија?

DzeposkiАлександар Џеповски

Дали има Руско влијание во Македонија?

Кој тоа може да го лаже и манипулира Македонскиот народ? Никој, освен самиот свесно и без многу причина и размислување.

Послениве 50 па и повеќе години, секогаш е тема кај Македонците кого да го сакаат, ценат, да се надевааат и да го изберат за арното на Македонија ... Русија или Америка? Реално кажано, Русите доминираа сосема ниско што поради комунизмот, што поради "сиромаштијата" и имиџот на заостаната мода во сите погледи.

Америка со своето богатство што го црпеше од експлоатирање на народите и грабежи од наметнатите војни и интервенции низ целит свет, успеа да ги избутка Русите до тоа ниво што сите помислија дека се готови засекогаш. Арно ама...некаде згрешија и тоа дебело.

Интернетот си го стори своето и сите увидоа дека Американците колку манипулираат и со каква цел. Но најголемата лага наводно со членство во ЕУ и НАТО дека животот на Македонците ќе биде подобар и тоа демек на преголемо ниво, допринесе Македонецот да увиди се и да ја замрази Америка до тој степен и да се заврти тотално кон Русија. Така Русите сосема бесплатно и за џабе си добија симпатии и љубов не само во Македонија туку насекаде.

Кој е крив за сето ова? Самите тие од ЕУ и НАТО, бркајќи зајак налетаа на мечка. На најопасната мечка-Руската мечка.

МАКЕДОНЕЦОТ УВИДЕ ЕДНО.

РУСИТЕ НЕ НУДАТ ПАРИ ЗА ПРОСПЕРИТЕТ, ТУКУ ПОЧИТ, ЕДНАКВОСТ И ЕКОНОМСКА СОРАБОТКА СО СИТЕ ВРЕДНОСТИ НА ФАМИЛИЈАТА КАКО ОСНОВА ВО ОДРЖУВАЊЕ НА СВЕТОТ.

АМЕРИКА ОД ДРУГА СТРАНА ДАВА СТОТИЦИ МИЛИОНИ, АМА ДРПА И ЕКСПЛОАТИРА МИЛИЈАРДИ, ГАСНЕ ДРЖАВИ, НАРОДИ, РЕЛИГИИ, НАМЕТНУВА ДРОГА И ЛГБТ ЗАЕДНИЦА ЗА УНИШТУВАЊЕ ФАМИЛИИ ВО ПОСРЕДСТВО СО ПЕДОФИЛИЈА, СЕРИСКИ УБИСТВА И МЕНУВАЊЕ НА ДЕМОГРАФИЈАТА.

Убаво рекоа Маркс и Енгелс, капиталистите ќе се уништат од својата преголема лакомост за богатсво и оваа мисла секојдневно се повеќе и повеќе се гледа јасно како ден.

 

На прво место

News image

ЗАСЛУГИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Иванов ги одликуваште македонистите, Ошлис, Фридман и Крамер

ЗАСЛУГИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Иванов ги одликуваште македонистите, Ошлис, Фридман и Крамер

Историја

News image

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од 22 август 1919 г.

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од...

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (17)

  ВОСТОЛИЧУВАЊЕ НА МИТРОПОЛИТОТ Г. КИРИЛ НА АМЕРИКАН...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (14)

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ЖИВЕЕЊЕТО И ОБЛЕКУВАЊЕТО НА ЕСМА – II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (75)

ИМЕТО И ДЕЛОТО НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ РАШИРЕНО ОД АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА ДО ИНДИ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.