Среда, 08 Август 2018   
Дали е можно Исус да се родил и живеел во Охрид, Македонија?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Повод за оваа теза да помислиме дека е вистина ни дава се поголемата борба на Американците (каде ѓаволските секти што владеат во сенка) да ни го сменат името. 

Познато е дека Македонија била земја на Боговите и рајот опишан во Библијата е тотално огледало на Македонската убавина. Која е врската на Американците денес и вистината за Исус роден во Охрид и убиен баш во Охрид? 

Главниот фактор на овие фалсификати се секако Хазарите, потомците на Ротшилд, Рокфелер, Сорос ... и секој еден мултибилионер денес. Нивната секта и верба се во ѓаволот. Тие се секаде и пикнати во сите религии и во највисоките места низ целиот свет. 

За да владеат, менуваат истории и вистински факти (како и нашего име, нели?) каде ќе стигнат. Се прават поголеми Евреи од самите Евреи и поголеми од Господ од самиот Господ, арно ама со дозвола од него. 

Охрид има 365 цркви, секаде низ Македонија каде и копаш пола метро во длабочина ќе пронајдеш историја па затоа вреди да се преиспитува целата историја, затоа што и Блаже Конески рече дека преголемо ни е името и ќе настојуваат да ни го земат. 

Не е само Ристо Ивановски носител на оваа теорија. Имав можност со еминентет Професор по Историја, кој порано се пензионирал со дебела пензија од " владеачите во сенка " да слушам и видам докази ( кои не ги објавувам ) дека носи вода оваа наизглед фантастична теорија. ЗАТОА ДРАГИ НАШИ МАКЕДОНЦИ, ОТКРИВАЊЕТО НА ГРОБОВИТЕ НА ЗЕВС, АЛЕКСАНДАР И ИСУС СЕ ПРЕГОЛЕМИ ЗАЛАЦИ И ЗА АМЕРИКА, А РУСИЈА СО ПРЕГОЛЕМИ ЖРТВИ ВО ИМЕ НА ХРИСТИЈАНСТВОТО, ПРЕКУ 32 МИЛИОНИ ВО ВОЈНИТЕ ... Е СПАС ЗА ЧОВЕШТВОТО БЛАГОСЛОВЕНО ОД БОГА. БИДЕТЕ СВЕДОЦИ НА ЧУДА КОГА ГОСПОД ЌЕ СЕ СИМНЕ ВО СВОЈАТА ЗЕМЈА НАРЕЧЕНА МАКЕДОНИЈА.

 

 

На прво место

News image

БРИТАНСКИ ИСТОРИЧАР: Тоа што им се прави на Македонците е чист расизам

БРИТАНСКИ ИСТОРИЧАР: Тоа што им се прави на Македонците е чист расизам

Историја

News image

Македонија–создавана низ вековите

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Иселеници

News image

ПРЛИЧЕВИ БЕСЕДИ ВО СИДНЕЈ

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сид...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (10)

ЕДЕН ДЕН СО КРАЛИЦА НА ПЕСНАТА ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – I ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (71)

АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ ГИ ПОТТИКНА НАУЧНИЦИТЕ ВО УНАПРЕДУВАЊЕТО И РАЗВОЈОТ НА РАЗЛИ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.