Среда, 05 Септември 2018   
Бунтур, Америка должи на Кина 165 000 три милјарди долари. Шу праиме сега Бунтур?

Dzeposki
Александар Џеповски

Како не ти е срам бе Бунтур. Ти и твоите газди СДСМ и Бејли, форсирате и кревате до небо една издртавена и презадолжена земја како Америка. 

Ти и твоите газди мора да знаете дека Италија должи преку 1200 милијарди евра, Шпанија 1100, Луксембург преку 1300 милијарди и да не набројувам кои колку и зошто должат. 

Но најжалосно во сета оваа трагедија е Грција со своите 850 милијарди евра, на која баш Ние мора да им се покоруваме со договори за наше праисториско име. 

Бунтур, твојот газда Бејли со презадолжената му матична земја не знаат што е демократија. Еден тим или одбор на луѓе, отприлика 5 до 8 ја земаат власта како едно тело или поединец и секој по една година владее по ротирачки систем. Ова до денес со Партии, позиција и опозиција е мижи Асан да ти бајам.

Еднопартискиот систем кај Кинезите има поголем ефект и се докажа 100 пати подобар и поефектен него ли скапаната демократија, оценка на најпаметните поедници и критичари. 

До кога Америка ќе издржи со долгови, ќе видиме... но Кинезите велат Америка е наша сопственост и наскоро легално ќе ја земеме. За да избегнат долгови кон Кина, треба да има трета светска војна и тогаш Јово наново, сите долгови би се бришеле. А војната може да почне од такви полтрони како тебе со подбуцкување и ширење лаги во кои верувате преку поткупот што ви го даваат. 

Бунтур, бутур да те фати, тргни се на страна, се имаш многу избрукано, шпион си пикнат на СДСМ, работиш за надница нај Бејли, но најважно е што ти, Зајко и компанија сте Котевци од Руља и ќе бидете запомнети како такви.

Парите се трошат ама вашиот срам и дела како предавници ќе останете вечно во Македонските тефтери.

ЕДНА И НАЈБЛАГОСЛОВЕНА Е МАКЕДОНИЈА А ТИ И ТАКВИТЕ КАКО ТЕБЕ СТЕ ИЗРОДИ КОИ НЕМААТ ИДНИНА ОСВЕН СО ЈАЖЕТО ДА СИ ЗАВРШИТЕ КАКО ЈУДА.

АМИН !!!

 

 

На прво место

News image

ПОВТОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО на РМ

  ПОВТОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО на РМ  

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Маноил Мане Јаковлевски (1)

Македонија, мојот копнеж – Маноил Мане Јаковлевски (1)

Иселеници

News image

Македонија е македонска – здравиот разум го налага тоа

Македонија е македонска – здравиот разум го налага тоа

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (19)

ЕСМИНИ ТУРНЕИ НА МУЗИЧКИТЕ СЦЕНИ ШИРУМ СВЕТОТ

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (5)

АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ „ЦЕРЈЕ“ КАЈ СЕЛОТО ГОВРЛЕВО, СКОПСКО И ЛОКАЛИТЕТОТ „КОКИНО“...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.