Петок, 05 Октомври 2018   
ЉУБОВ ИЛИ КРИМИНАЛ ВАША Е ОДЛУКАТА!

ДУИ ја отфрли опцијата брзи избори што значи притисокот повторно се враќа врз пратениците.

Да им дадеме поддршка на сите пратеници во насока на неменување на Уставот, но и да ги потсетиме дека пратениците треба да бидат НАШИОТ ГЛАС!

Тие НЕ СМЕАТ, НЕМААТ МАНДАТ ОД НАС да работат спротивно на нашата волја и спротивно на националните и државни интереси!

Тие во моментов треба да бидат браникот на НАЦИОНАЛНОТО ДОСТОИНСТВО И НА ИНТЕГРИТЕТОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ!

Запишете се во историјата на Македонија како храбри и чесни пратеници кои успеале да се оттргнат од канџите на туѓинците и да го обелат образот на своите сограѓани!

Заев ќе си оди, Заев не е претставник на мнозинството Македонци!

Парите што ви ги нудат се колнети, од нив никој фајде нема да види!

Заев и дружината ќе ги снема ако не потклекнете сега во овие судбоносни денови за Македонија!

Вие и натаму ќе треба да живеете со нас Македонците кои немаме намера да се откажеме од нашата Татковина и од нашите основни човекови права и слободи!

Пратеници, бидете национални херои, а не отпадници!

Може нема да ве наградиме со многу пари ама за возврат од нас ќе добиете чиста Македонска љубов произведена од нашите чисти Македонски срца!

Размислете што ви е поважно НЕИЗМЕРНА ЉУБОВ ОД СВОЈОТ НАРОД ИЛИ ПРОКОЛНЕТИ ПАРИ ЗА КОИ ЌЕ МОРА ДА ИМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ АКО БИДАТ ЗЕМЕНИ?

ЉУБОВ ИЛИ КРИМИНАЛ ВАША Е ОДЛУКАТА!

 

На прво место

News image

Во Европа државата се бори против криминалот, само во Македонија криминалот и криминалците се држава

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани: „Мора да ги избркаме од Владата криминалците ако сакаме во Евро...

Историја

News image

Во есента на 1943 година се формира Иницијативен одбор за свикување на Првото заседание на АСНОМ

Воените и политичките успеси во 1943 година го забрзаа развитокот на органите на народната власт, та...

Иселеници

News image

НОВ ПАТ КОН АФИРМАЦИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ЛИТЕРАТУРА

“МОЈАТА ОМИЛЕНА ПРИКАЗНА” И ОД “БУКВА ДО БУКВА АЗБУКА” Н...

Култура и туризам

News image

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (20)

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (20) МОЛИТВЕНИ ТЕКСТОВИ – МОЛИТВА КОН СВЕТА...

Фељтон

News image

Александар Македонски (61)

Александар Македонски (61) КОВАНИТЕ ПАРИ НА АЛЕКСАНДАР ВО АНТИЧКАТА МАКЕДОНСКА ИМПЕ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.