Среда, 10 Октомври 2018   
На цела мака од Црпко и неговите авантури за правење профит од продажбата на името Македонија, ете барем некоја "корист" од овој изрод

Dzeposki
Александар Џеповски

Со глупоста Црпкова, дојде и поголемата глупост на неговиот газда Бејли во пакет. Наредбата негова беше дали ќе излезат Албанците на референдум или не, сите гласачки листови да се пополнат и екстра се разбира од умрени и иселени гласачи, само да бидат во што поголем број, па нели беа 25, па 35 па дури и 50 % од населението ?!?!? 

На крај дојдоа до фамозната бројка со нивно фалење дека 250 000 Албанци гласале. Тоа значи дека Македонија која има преку 2 милиони жители дека се нешто повеќе од само 10 % и се прашуваме ете зошто и тие 150 000 држајнаства дадени од Киро и Бранко на времето, не им помогна сега ? 

Да се разбереме, самите Албанци не сакаат да бидат дел од фарсата во која тие немаат никаква корист, само штета. Тие се уценети на рекет и секакви претења, крвни одмазди и триста перипетии од самите Албанци кои се " цареви " за дрога, проституција, уцени, убиства и што ти не ... па норманлно е дека не би се плеткале многу во референдумот и политики, а воедно подобро им е во било каква држава друга, него ли во било која Албанска " држава ". 

Затоа Бејли и Црпко сега ќе го кркаат од нивните газди и можеме вечно да им благораиме на нивната глупост, со која на несвесен начин го покажаа реалниот број на Албанците. Значи без попис на населението, не можеме да збориме за двонационалнсот во Македонија, затоа што реалоста е сурова но вистинита во однос на НАТО, ЕУ, Бејли, СДСМ и Заев ... нема доволно Албанци за да им се подари земја. ЕДЕН Е ГОСПОД И ЗНАЕ ШТО ПРАВИ И КАКО ДА ЈА СОЧУВА МАКЕДОНИЈА.

 

 

На прво место

News image

10 години на електронското списание „Македонска нација“

10 години на електронското списание „Македонска нација“

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (8)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (8)

Иселеници

News image

СЕЌАВАЊА

Навираат, но не носат светлина во денот Тие овенуваат, ис...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (27)

НОМИНАЦИЈА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР НА ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (13)

ПРАИСТОТИСКИОТ РАЗВОЈ НА ДРЕВНИТЕ МАКЕДОНЦИ И ЕОЛЦИ – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.