Четврток, 11 Октомври 2018   
Катица Јанева не‘ потсети дека во државава постоела и постои една група на лоши момци
Aleksandar PandovАлександар Пандов

''Челичната лејди'', столбот на СЈО, шефицата на Фатиме, жената со највисок рејтинг и доверба во Република Македонија, македонскиот Елиот Нес и хероина Катица Јанева синоќа, како и секогаш изложена на рафален оган од прашања, мртва ладна пред македонската јавност ја овери ''невиноста'' на Заев, а бога ми и на цел СДС.

Како што не информира ''независнава'' од преслушани над 90% разговори, за главниот таргет на прислушувањето, а да се потсетиме тоа беа тогашната опозиција во ликот на нејзиниот лидер Зоран Заев и СДС, нема и нема ни да има ниту една кривична пријава!

До толку повеќе ликов сега има потврда со која што може слободно да се фали дека неговото работење како градоначалник на општина Струмица и после преслушување на сите негови телефонски разговори, како и на неговите најблиски, нема направено никакво кривично дело!

ДУИ кој е на власт над 15 г. исто така си доби документ дека освен некој ситни ''чепкања'' на Османи во здравството, сите останати се ''светци''.

Бизнисмените, кои исто беа дел од над 20.000 прислушувани грѓани нема потреба да кажувам дека се "подмачкани", чисти ко солза и дека се домаќини луѓе, со исклучок на Кочан и синот на Авирович.

Притоа, онака постреферендумски, а предпразнично, Катица во нејзин стил крајно опуштено не потсети дека во државава постоела и постои една група на лоши момци кој по правило се наоѓаат во раководството на ВМРО-ДПМНЕ, па затоа таа им придодаде троа кривични пријави на предходното, а и на сегашното раководство, кое патем речено од новиве кривични човек може да заклучи дека додека биле на власт цела трговија им била и се водела со Русија и Кина.

Оговарањето на судиите од врховен, беше опомена и порака до нив, а и до сите останати судии во пониските судови да внимаваат какви пресуди носат, ако не сакаат и нивните разговори да ги раскажува во јавност.

После се добро е бар на дело видовме како на сила и во пракса изгледа слободно и европското правосудство! Тоа за вакво обвинителство и судство ни говореа Прибе и Ван Мачкар, а ние мутави никако да ги разбереме?

Сега е бар лесно да се направи разлика што било режимско и партиско заробено правосудство, а како изгледа реформирано!

Морам да признам дека не беше лесна лекцијава, но ја видовме и научивме. Едвај чекам да ни се даде можност да видите колку сме ја совладале и како ние ќе ја применуваме во пракса.

#ДолеВлада
#Оставка

 

На прво место

News image

Во Европа државата се бори против криминалот, само во Македонија криминалот и криминалците се држава

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани: „Мора да ги избркаме од Владата криминалците ако сакаме во Евро...

Историја

News image

Во есента на 1943 година се формира Иницијативен одбор за свикување на Првото заседание на АСНОМ

Воените и политичките успеси во 1943 година го забрзаа развитокот на органите на народната власт, та...

Иселеници

News image

НОВ ПАТ КОН АФИРМАЦИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ЛИТЕРАТУРА

“МОЈАТА ОМИЛЕНА ПРИКАЗНА” И ОД “БУКВА ДО БУКВА АЗБУКА” Н...

Култура и туризам

News image

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (20)

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (20) МОЛИТВЕНИ ТЕКСТОВИ – МОЛИТВА КОН СВЕТА...

Фељтон

News image

Александар Македонски (61)

Александар Македонски (61) КОВАНИТЕ ПАРИ НА АЛЕКСАНДАР ВО АНТИЧКАТА МАКЕДОНСКА ИМПЕ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.