Среда, 24 Октомври 2018   
ТИ лично беше најголемиот противник за формирање и функционирање на Унијата на ветерани

altБорислав Стоилковиќ

Еве и Никола Тодоров да го прашам пошто и за него имам неодолива желба како новинар да го прашам:

Нино дали ти го пишуваше ова или некој друг ти го пишуваше?
Дали си го прочитал прд да го објавиш?
Дали треба ете јас лично да те потцетувам за тоа колку ти не беше за вработување преку врски или за поставување на функции што преку кревет, што преку симпатии или преку кешарица?

Те прашувам бидејки истиов текст, истите зборови ги користат и кажуваат и самонаречените реформатори сите кои се нафатираа од и преку ВМРО-ДПМНЕ, ги кажуваат и оние од некаквата си квази фракција на ВМРО-ДПМНЕ, истите фрази за некакви УДБАШИ, за некакви АНТИ-НАТО И АНТИ ЕУ за некаков си недемократски амбиент во партијата и дрн дрн. А заборавате дека ВМРО е организација. А ти глумеше давање заклетва во која пишува:

„АКО ЈА ПРЕДАДАМ ОРГАНИЗАЦИЈАТА ДА БИДАМ КАЗНЕТ ОД ОВОЈ РЕВОЛВЕР И ОВАА КАМА КОИ ГИ БАКНУВАМ“

Дали треба да те потсетам дека ТИ лично беше најголемиот противник за формирање и функционирање на Унијата на ветерани за која во постот глумиш и пишувш дрн дрн јариња, ги користиш истите причини за да оправдаш формирање на Унија на ветерани кои ветераните ти ги кажуваа и те убедуваа?

Треба ли да те потсетам дека е твоја идеја за да ја уништиш иницијативата за ФОРМИРАЊЕ на Унија на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, наместо тоа беше формирањето на некаков си Совет на Ветерани во кој ти како кадровик го постави Ѓорѓи Доцев, човекот кој си има своја партија ВМРО-ГОЦЕВА и кој е суден за ВМРО во време на СФРЈ но кој нема врска со ветераните на ВМРО-ДПМНЕ, а останатите нема да ти пишувам бидејки секако се шетачи те реформатори, те фракционери, те основачи, ни самите веќе незнаат што се. И сега ти продаваш такво за вакво за тоа дека во твојата ВМРО-ДПМНЕ во ИК имало тројца од Унија на ветерани?

Зошто го напушти пратеничкото место и избега? Нели, не дека знаеше, како јас што знаев за се ова што ќе се случи?

Нино, јас и ти се знаеме од времето на Студентските протести 1997 година, но ти и Филип откако ги добивте на тацна функциите особено ТИ твоите 10 годишни функции летнавте во облаци и се замисливте дека сте недопирливи, дека нешто многу сте битни, арно ама сето тоа само во вашите глави.

Во една прилика ако се сеќаваш ти кажав „НЕ ЛЕТАЈ, ЕРАТА НА ПОЛЖАВОТ НЕ Е ВЕЧНА, КРАТКОТРАЈНА Е, БИДЕЈКИ НЕМОЖЕШ ЦЕЛ ЖИВОТ СЕКАДЕ ДА СТАСУВАШ СО ЛИГАВЕЊЕ“ Епа од тогаш во твојата замислена ВМРО-ДПМНЕ (приватна компанија) нели како што рече ЗА МЕНЕ НЕМАЛО МЕСТО па си останав како и сите други кои незнаевме да се лигавиме како тебе и да КОДОШИМЕ, официјално невработени, арно ама јас сум малку повеќе ветеран од тебе и малку повеќе имам осетено од тебе политички прогони (и од комунистите, и од нашите и пак од комунистите и последно од тебе да не речам нашите пошти ти никогаш не си бил наш), па јас сеуште сум ВМРО-ДПМНЕ, а ти едноставно П…. ПРЕДАВНИЧКИ.

ЕЕЕ Нино, Нино образот е најбитната работа во животот, мојот остана образ, а твојот ЃОН.

 

На прво место

News image

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен.

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.