Четврток, 22 Ноември 2018   
Најпрво затвор за Сорос, Бејли и Заев па после "правда" за Грујо

DzeposkiАлександар Џеповски

Најпрво затвор за Сорос, Бејли и Заев па после "правда" за Грујо

Ова го нема никаде и тешко дека ќе се повтори некаде. Каде се бре топуци едни 5 милијарди евра што Грујо ги украл? Па за 5 евра ако Грујо украл, оној компир гледа месо вади, дотичниот ви почитуван Бејли ќе влезеше со 20 тенкови и 30 елитни фоки (оние што кобајаги го убија Бин Ладен) во Владата и со медиумите од СНН и ББЦ ќе правеше циркуз и Холивуд ќе направеше мамутска серија.

За ваша информација, Груевски го најдоа крив за Диво насеље кога се убија специјалци Фоки, МИ6 и други западни командоси, убиени од никој друг туку од два тројца руски специјалци. Некој мора да плати нели, иако не беше тој инволвиран.

За Мерцедесот да не правиме муабет, идните поколенија ќе се смеат и чудат за плиткоста на народот и " остроумноста " на творците на овој калабалак со СЈО и Кацарска како апокалиптични амеби.

Азилот на Груевски е нокаут шлаканица што самите си ја дадоа НАТО, ЕУ и Америка. Народски кажано самоубиство од заседа. Сега светот резонира дека затворските казни во Хаг и убиството на Милошевиќ се нарачани од владата во сенка и дека со цела душа ги мразат православните.

Па шутраци едни, вие кои давате изјави дека Грујо бил кукавица и требал "машки" да ја одлежи (измислената) казна, дали сметате дека Грујо е малоумен и дека немаше информација од Путин дека ќе биде убиен во затвор?

Па КГБ е посилна од ЦИА и така беше спасен и Ердоган.

Правда ќе има за Груевски и Америка на колена ќе му се извинува, памтете ми го зборот. Македонија ќе закрвари, ама Европа ќе плива во крв и изчезне засекогаш според Нострадамус, кој изјави дека Македонија ќе воскрсне и ќе излезе победник.

Поразените ги жалам, им следува казна од Господ. Едвај чекам да дочекам. АМИН !!!

 

На прво место

News image

Џејсон Мико: „Мир и помирување” нема да се случи поради Преспанскиот договор..!

Џејсон Мико: „Мир и помирување” нема да се случи поради Преспанскиот договор..!

Историја

News image

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Иселеници

News image

Анализа на ОМД: Од „Конечна Спогодба“ до „Failed State“ во 10 чекори

Десет причини зошто Република Македонија отстапува од си...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (11)

ЕДЕН ДЕН СО КРАЛИЦА НА ПЕСНАТА  ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА - II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (72)

МЕШАЊЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ КУЛТУРИ, РЕЛИГИИ И НАЦИИ НА НАРОДИТЕ ОД ЗАПАД И ОД ИСТОК

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.