Четврток, 06 Декември 2018   
Заев и "кумовите" ќе ја изгубат битката за нашето име

DzeposkiАлександар Џеповски

Заев и "кумовите" ќе ја изгубат битката за нашето име

Заев се изјасни јавно дека е православен Албанец и сега нека си живее со тој хорор. Ценетите ни кумови, Америка со Хазарската фела краткорочно победуваат додека Путин не пресече, а вети дека ќе направи Голема Србија како што некој сака Голема Албанија.

Реков порано и пак ќе речам : Македонија за време на војните секогаш била со укинато име и секогаш го враќала. Доволна е една прошетка на 10 руски специјалци и Заев со изродите ќе ги наполнат гаќите и ќе го следат примерот на Груевски барајќи азил низ светот.

Е тогаш, ќе биде друга приказна и поради нелегалниот избор на Влада, спикер и со сила мафијашки терање на гласање и уцени на пратениците ... СЕ ЌЕ БИДЕ НЕЛЕГАЛНО И ЦЕЛ СВЕТ ЌЕ ПРИЗНАЕ И ЌЕ СЕ СОГЛАСИ, ПА ИМЕТО ЌЕ СЕ ВРАТИ КАКО ШТО БЕШЕ, ОВОЈПАТ ЗАСЕКОГАШ И ВЕКОВИТО.

Само едно прашање се наметнува, што ќе биде со Заев, со Шеќеринска која ете и таа се пофали дека баба и била Албанка? Изгледа дека е голема мода во Македонија за пусти пари да кажуваш дека си се‘ само Македонец не.

Македонците не можат да видат што се случува во светот, заслепени од приказните за убав живот и стандард преку ЕУ и НАТО. Нормални луѓе и пензионери со платите и пензии имаат исти стандард како Македоците во Македонија, не можат струја и јадење да платат и мора имотите да ги продаваат за една обична операција.

Дали гледате дека фармерите од Јужна Африка бегајќи од црнците "обесправени" отидоа за Русија која е најголем земјоделски извозник, благодарение на санкциите од страна на Америка ?!

Дотогаш, народе Македонски, ако не удрите со сила и тупаници, нека ве вози и мафта Заев и ѓаволските секти ЕУ, НАТО и Америка.

Освестете се и почнете да го вратите она најсветото - ИМЕТО МАКЕДОНИЈА. АМИН !!!

 

Историја

News image

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Иселеници

News image

Анализа на ОМД: Од „Конечна Спогодба“ до „Failed State“ во 10 чекори

Десет причини зошто Република Македонија отстапува од си...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (11)

ЕДЕН ДЕН СО КРАЛИЦА НА ПЕСНАТА  ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА - II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (72)

МЕШАЊЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ КУЛТУРИ, РЕЛИГИИ И НАЦИИ НА НАРОДИТЕ ОД ЗАПАД И ОД ИСТОК

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.