Среда, 12 Декември 2018   
Сорос и Бејли во голем проблем

DzeposkiАлександар Џеповски

Сорос и Бејли во голем проблем

На 6.12.2018 Џудисиал Ватч, тело кое се занимала со големи корупции и аномалии на политичари и влади, специјално за Американците потврди за голема замешаност на Сорос и Бејли во Македонија.

Сорос, замислете само со 530 милиони долари, никако негови туку од Американските даночни обврзници, прави растур низ цел свет и наоѓа будали како Заев и компанија што за само 5 милиони долари си ја растураат земјата и иднината на генерациите што доаѓаат. После ова, Сорос со неговата фела влегува и дрпа милијарди долари, а Заев и неколкумина сведоци и актери завршуваат неславно или во "несреќен случај".

Инвестицијата на ова тело покажува и голема замешаност на Амбасадорот Американски во Скопје, Џес Бејли кој преку ОСФ фондацијата Отвореното општество на Сорос, позади завесата така задскриено си прават ли прават ујдурми.

Тој има испрано 5 милиони долари и тоа во кеш каде се има длабоко замешано во политичките афери, се разбира во Македонија, како и кршење на Виенската Конвенција на Дипломатските релации.

Сето ова докажува дека Сорос и Бејли не се ништо друго освен корумпирани манипуланти, лажговци и криминалци кои го излажаа Македонскиот народ со луѓе слични на нив а тоа се: Заев и неговата тајфа продадени души за еден грст долари.

Македонија мора да ги земе жолтите елеци и како во Франција да се борат против соработниците на Сорос кои ѓаволски владеат од сенка и пијат крв на обичните луѓе кои ги третираат како нивни слуги.

Самото спомнување на Македонија и Македонците во Библијата им е трн во око на овие болно љубоморни изроди кои измислуваат нови народи и земји а потоа ги истребуваат.

Но еден е Господ и Македонија е вечна.

АМИН !!!

https://www.judicialwatch.org/blog/2018/12/u-s-subsidizes-soros-radical-leftist-agenda-worldwide-judicial-watch-special-report-shows/amp/?__twitter_impression=true&fbclid=IwAR2M2vszqd84ezJEXqg34rmz1sjlYlVX34HSXgqJiw-JpPJPHy_WYDiaE8g

 

На прво место

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.