Среда, 12 Декември 2018   
БРАНКО, ВРАТИ СЕ

branko

Сите ќе заминеме во странство, ако Заев не си замине.

Се погласни се иницијативите за враќање на Бранко Црвенковски за претседател на СДС. Се поголем број на партиски членови на СДС бараат од Црвенковски час поскоро да се врати на лидерското место за надминување на се поголемата разочараност на членството од Зоран Заев.

Земјата назадува, економијата пропаѓа, младите се повеќе се отселуваат од нашата држава. Тоа Бранко мора да го спречи. Во СДСМ се разгледуваат повеќе опции околу неговото враќање, а како најверојатно се споменува колективно претседателство со кое тој ќе раководи.

АКО Е ТОА ПОТРЕБНО И ЗА ДОБРОТО НА ПАРТИЈАТА СПРЕМЕН СУМ ДА СЕ ВРАТАМ КАКО ЛИДЕР НА СДС, изјавил Црвенковски по оваа иницијатива.

За ова се залага и поранешниот Премиер Владо Бучковски, кој пред неколку дена потврдил дека на СДС му треба принудна управа.

Тоа го потврдува и постарото членство на оваа партија, кои не ја кријат разочараноста од владеењето на Зоран Заев.

Тој ќе мора да замине во историјата, истакнуваат постарите членови на партијата, кои не кријат дека Заев ништо не покажал во своето двогодишно владеење. Многу ветуваше и ништо не исполни, истакнуваат и членовите од подмладокот на партијата.

Сите ќе заминеме во странство, ако Заев не си замине. Немаме перспектива во Македонија, интензивно учиме странски јазици и аплицираме за заминување во странство, едногласни се младите.

Оваа иницијативае е неопходна за заздравување на партијата и сите ќе ја подржиме, затоа апелираме: БРАНКО, ВРАТИ СЕ!

Испраќачот ка коментарот познат на редакцијата на МН

 

На прво место

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.