Среда, 02 Јануари 2019   
Што ја чека Македонија во 2019?

DzeposkiАлександар Џеповски

Сите Ние нормални Македонци секоја нова година посакуваме покрај сите приватни желби, нашата мила Македонија да гледа аир, просперитет и најдолго да остане како земја со Божјото име - МАКЕДОНИЈА!!! Оние изродите гледаат како повеќе да ја продадат, исплукаат, да и сменат име и едноставно око не им трепнува за името и најнискиот стандард на живеење и мизерија на обичниот народ. 

Сите знаеме дека оваа година е пресудна и нималку лесна за Македонија. Харадинај со помош на Америка и ЕУ ги отвори границите на Косово со Албанија и се припремаат да проголтаат голем дел од Македонија на сличен начин. 

Америка, ЕУ, НАТО, масоните и хазарите сакаат да стават крај на македонското изчезнување како најстара библиска земја и Царство Господово ... така да оваа година е да се биде или не. 

Македонскиот народ нема да има друга шанса и мора да собере сили да се собере уште еднаш и да ги расчисти ѓаволските пречки. Нивниот крај се ближи и Ние сами одлучуваме. Можеби некој ќе настрада или ќе биде затворен, но погледнете колку Русија даде жртви до сега. Преку 100 милиони во име на Бога и христијанството последниве 100 години. 

Најважно како прво е народот да ги извади од македонските зндани, големите патриоти Јане, Дурло, Југ и сите големи и најпотребни хероји и двигатели кој ќе бидат полетна инспирација на народот. Другите етнички припадници нема што да калкулираат, Македонија се покажа дека се грижи еднакво и за нив. 

Драги Македонци, Среќна Нова 2019 и запомнете ова е одлучувачка година и се е во ваши раце. Награда ќе дојде од горе, затоа што вие не ја браните само Македонија, туку за Бог кој не создаде сите Нас и Македонија како рајска земја.

Вечна да е Библијска Македонија.

АМИН!!!

 

На прво место

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.