Среда, 09 Јануари 2019   
Наместо честитки, срушете ги Заев и хунтата

DzeposkiАлександар Џеповски

Наместо честитки, срушете ги Заев и хунтата. Е многу чуден народ сме. Се отепуваме од честитки за празници, специјално кога сме преплавени од видот - на сите припадници и пријатели од муслиманска ( како и католичка ) вероисповед им го честитаме тој и тој празник. 

Сега, во овие судбоносни моменти, сите се скапуваат од честитки околу за Божиќ. Честитајте, ама и пренесете дека во име на Бога нема да дозволите фашисти кои се поврзани со ѓаволот, да ја газат Македонија и да менуваат име. 

На кој јазик и на кого после ќе му честитате празници и делници кога како северџани не ќе смеете да дишете и да отидете до црква, како на пример во Ѓаковица ? 

Јас лично сум револтиран и гневно протестирам против МПЦ и Владиците ( освен Петар и Агантангел ) и се рабира против Поглаварот. Последниве 16 години жестоко се борев против компаниски Директори во Австралија поврзани со Владици изроди и бугарско - грчки црквен сојуз. Гласно кажував дека сето тоа има политичка заднина и дека ќе дојде денот кога преку СДСМ ќе се оствари она што се случува денес. 

Разочаран сум во народот Македонски зато што е многу пасивен и само сака нешто да честита некому и да испадне поербап од Итер Пејо. 

Затоа народе Македонски, пријатели, роднини, познаници и интернет пријатели ... НЕМОЈТЕ НИШТО ПОВЕЌЕ ДА МИ ПРАТИТЕ ПОРАКИ И ДА МИ ЧЕСТИТАТЕ БОЖИЌ ИЛИ ВЕЛИГДЕН ИЛИ БИЛО ШТО. ОДЕТЕ РУШЕТЕ ГИ И УНИШТЕТЕ ГИ ТОТАЛНО ЗАЕВ, СДСМ И НИВНИТЕ ГАЗДИ И НАРЕДБОДАВАЧИ, ОТРГНЕТЕ ГО ЗЛОТО И ЦРНИНАТА ВО МАКЕДОНИЈА ИЛИ ПОВЕЌЕ НЕ ВЕ ПОЗНАВАМ ПА НИ БОГ НЕМА ДА ВЕ ПОГЛЕДНУВА. ВО ИМЕ НА МАКЕДОНИЈА ... АМИН !!!

 

На прво место

News image

Ванковска: Доколку седите дома и бојкотирате, Стево ќе го забетонира новиот инженеринг

Ванковска: Доколку седите дома и бојкотирате, Стево ќе го забетонира новиот инженеринг

Историја

News image

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од 22 август 1919 г.

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од...

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (17)

  ВОСТОЛИЧУВАЊЕ НА МИТРОПОЛИТОТ Г. КИРИЛ НА АМЕРИКАН...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (14)

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ЖИВЕЕЊЕТО И ОБЛЕКУВАЊЕТО НА ЕСМА – II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (75)

ИМЕТО И ДЕЛОТО НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ РАШИРЕНО ОД АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА ДО ИНДИ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.