Среда, 23 Јануари 2019   
Путин е цар Македонски и спасител Божји светск

DzeposkiАлександар Џеповски

Само Македонци со висока свест и интеленција, испатени наместо во затвор или осудени на смрт од времето на Филип и Александар, кои без испраќани во најсеверните и најладните места во Сиберија и денешна Русија, можеа да опстанат таму и никој друг. 

Бела раса, со плави очи немало и не можело да има никаде освен во Македонија. Од таму немал право да се врати никој од нив како и децата нивни и идни поколенија. Господ имал во план да ги има на страна како адути овие Македонци во студените северни краеви и затоа Путин не е случајно она што е денес со неговата земја Русија. Путин може да биде и по сто пати Премиер и Председател на Русија, но сигурно е едно дека е избран Цар Македонски и мора да ја врати славата на Македонија, преку Русија. 

Исто така и Србите кои се 85 % генетски исти со Македонците и Русите имаат и ќе имаат значајна улога во сето ова, сакал тоа некој или не. 

Нема поголем режисер од Горниот. Трамп ќе му го предаде Балканот и главна улога низ цел свет на Путин и Русија, затоа што нема избор и алтернативи. 

Дотогаш, ќе се одвива како што Библијата предвиде и со надеж на сектите ѓаволски и нивните идеи дека ќе владеат вечно, да речеме уште година или две. 

Светот со нетерпение го чека денот кога Путин и Русија ќе го завземат своето пиедестално место на зенитот и вековито, благодарение на Македонските корени.

ВЕЧНА МАКЕДОНИЈА И РУСИЈА. АМИН !!! 

П.С. Не сум Русофил, но не можем органски да ги поднесам, Сорос, Бејли, ЕУ, НАТО и се по список во на ..... знаете кое место. 

 

На прво место

News image

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.