Среда, 30 Јануари 2019   
Како бре Манчевски не ти е срам уста да отвориш?

DzeposkiАлександар Џеповски

Како бре Манчевски не ти е срам уста да отвориш?

Како е можно предавници и изроди како Манчевски од СДСМ да се занесуваат и да тресат глупости, демек и да е внук на Трамп ќе бил суден? 

Како прво, Трамп и Американците не можат да се мерат со Македонците, Ние Македонците сме големи маченици во име на Бога, а тие Американците се ѓаволи што цицаат крв за пари. 

Како бре Манчевски не ти е срам уста да отвориш? Децата твои треба да се срамат од таков татко што имаат, кој за пари си ја продава мајката своја, свесно се откажува од неа и дури и менува име. 

Кои сте вие СДСМ-овци да си земете право и патриоти Македонски да ги судите само затоа што ја сакаат и бранат нашата мајка Македонија? 

Вашите гревови и судбината на вашите деца, внуци и поколенија ќе ги фатат солзите, плачот и клетвите на загинатите за Македонија и тоа од Егеј, Пирин, Ематија и погоре од Прохор Пчински.

Тоа е премногу и исходот на вашата мизерија ќе биде исто како на Јуда. 

Јане Ченто е гордост Македонска, маченик и брат наш Македонски.

Прадедо му стана вечен и сите генерации Чентовци. Вие сте тие (комуњарите) што не вредите ни да ве плукне човек, затоа што плуканката вреди нешто барем колку толку, вие сте како загадениот воздух во Скопје. 

Издржи брате Јане, Ние и Господ сме со тебе, Мајка Македонија е горда со тебе, а такви како Манчевски, Заев и слични изроди ги чека само едно-пеколот. 

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА И СИТЕ ЈУНАЦИ КАКО ЈАНЕ И СИТЕ ЧЕСНИ МАКЕДОНЦИ.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.